Конституційний суд взявся за закон про НАБУ: ОПЗЖ вимагає повністю визнати закон неконституційним

Сьогодні відбулася  відкрита частина слухань Конституційним судом питання конституційності окремих положень закону України “Про Національне антикорупційне бюро”. Таке провадження розпочато за поданням депутатів з ОПЗЖ, які під час засідання наголосили, що вимагають уже визнати неконституціним закон повністю. Це означає, що КС може ліквідувати НАБУ і таким чином розсварить Україну з Заходом. 

Конституційний суд розпочав відкриті слухання подання 50 народних депутатів з фракції ОПЗЖ щодо неконституційності окремих положень Закону України “Про Національне антикорупційне бюро України”. На засіданні суд заслухав представників авторів подання – депутатів із фракції ОПЗЖ Григорія Мамку, Василя Німченка та Антоніну Славицьку. 

Під час свого виступу депутати вказали, що закон є неконституційним повністю, оскільки був прийнятий не з метою боротьби з корупцією, а нібито для узурпації влади Президентом. Хоча у початковому поданні вказували на неконституційність лише окремих положень закону, що стосуються повноважень президента і статусу НАБУ.

“Визнання неконституційним закону повністю несе надзвичайні ризики для НАБУ як для інституції. Адже тоді  бюро в чинному вигляді буде ліквідоване фактично і відповідно під ризиком опиняться усі кримінальні  справи, які вели чи ведуть детективи. Якщо Конституційний суд піде на крок із повної ліквідації НАБУ, то він суперечитиме своїй усій попередній практиці та назавжди поховає співпрацю України із Західним світом. Очевидно саме цього і добиваються в ОПЗЖ разом з Коломойським”, – коментує голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. 

Водночас одним з представників авторів подання була депутатка від ОПЗЖ Антоніна Славицька. Цікаво, що вона фігурує на плівках НАБУ щодо скандального голови ОАСК Павла Вовка як його довірена особа. Тобто фактично є фігуранткою скандальної справи. Нагадаємо, що саме подання з’явилося саме після вручення НАБУ підозр голові ОАСК, суддям цього суду підозр в захопленні влади та оприлюднення матеріалів прослушки, які вказують на дію в Україні злочинного суддівського угрупування.

На скандальних плівках також фігурують і згадки про суддів Конституційного суду. На оприлюднених записах голова ОАСК хвалиться тим, що “їм” вже “належать два суди”, один із яких – Конституційний Суд. Також Павло Вовк хвалився тим, що він “дещо значить” для судді КСУ “Віктора Васильовича”, тоді як у складі КСУ з такими ініціалами є лише один суддя – Віктор Кривенко. 

Примітно, що до початку розгляду засідання повідомили про те, що декілька суддів КСУ заявили самовідводи – їх заявляють, якщо є певні обставини, що викликають сумніви в неупередженості судді. Однак, усі самовідводи не були задоволені і судді, що сумнівалися у власній неупередженості продовжують розглядати це подання.

Зауважимо, що створення НАБУ свого часу було умовою безвізу з Європейським Союзом та співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У ВР хочуть зірвати конкурс на директора НАБУ і вчергове намагаються підірвати незалежність керівників антикорупційних органів
ВАКС стягнув 3,6 млн грн з голови Васильківського суду Максима Ковбеля у справі про цивільну конфіскацію

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності