Конкурс на керівника САП: міжнародні експерти поставили бали фіналістам. Розповідаємо про план фальсифікації Банкової

Частина конкурсної комісії з відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури від Ради прокурорів України оприлюднила бали за практичне завдання, виконане двома кандидатами-фіналістами – Олександром Клименком та Андрієм Синюком. За даними ЦПК готується фальсифікація балів від членів комісії, контрольованих заступником керівника Офісу президента Олегом Татаровим. 

Так, бали, виставлені двом учасникам конкурсу Олександру Клименку та Андрію Синюку 3 міжнародними експертами та 1 українським експертом, майже не відрізняються від незалежної оцінки Фундації DEJURE та НаУКМА.

Практичне завдання кандидати написали 28 жовтня, тож уже понад місяць комісія не оприлюднює його остаточні результати. Комісія затвердила детальну інструкцію оцінювання цього практичного завдання. Цю інструкцію разом з роботами фіналістів було оприлюднено на сайті ОГП. Однак, щоб їх сховати, генпрокурорка Ірина Венедіктова прибрала цілий розділ сайту ОГП, забувши про кеш Гугла, де ця інформація залишилася. 

Більше того, 2 грудня було заплановане засідання конкурсної комісії, однак воно не відбулося. Один із членів конкурсної комісії Роман Куйбіда заявив про затягування конкурсу, опублікувавши бали частини конкурсної комісії: “У зв’язку з несподіваним і безпідставним скасуванням засідання конкурсної комісії по відбору керівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, на якому мало відбутися оголошення балів кандидатам за практичне завдання, члени комісії від Ради прокурорів вирішили оприлюднити свої бали. Цілком ймовірно, що засідання вкотре зірване, щоб цього не сталося. Ось оцінки”. 

Бали Олександра Клименка: Драго Кос – 18; Нона Цоцорія – 19,5; Томас Файрстоун – 19,5; Роман Куйбіда – 18,5. 

Бали Андрія Синюка: Драго Кос – 10,5; Нона Цоцорія – 10,5; Томас Файрстоун – 9; Роман Куйбіда – 12,5. 

Своєю чергою, комісія досі не призначила дати співбесіди для двох фіналістів, чим затягує конкурс. 

“За даними ЦПК Татаров готує масштабну фальсифікацію балів за практичне завдання руками членів комісії від Верховної Ради. Саме тому їхні бали досі не відомі. Учорашній фейковий мітинг під стінами Офісу президента, організований Татаровим, доводить що він не допустить перемоги Клименка, який очевидно є лідером конкурсу”, – коментує голова правління ЦПК Віталій Шабунін. 

Публікуємо інфографіку про те, як представники комісії, контрольовані Татаровим, будуть фальсифікувати бали практичного завдання із врахуванням оцінок, оприлюднених експертами вчора. Сподіваємося, що один із членів комісії від Верховної Ради В’ячеслав Навроцький не буде фальсифікувати бали, тому позначаємо їх на графіку у межах оцінок незалежних експертів: Фундації DEJURE та НаУКМА.

Нагадаємо, учора, 1 грудня, під ОП відбувся проплачений мітинг, на якому від Зеленського вимагали призначити керівником САП Олександра Клименка. Учасники мітингу навіть не розуміли, хто це, і були переконані, що Клименко працює в ОП. Згодом стало відомо, що цю провокацію організував підлеглий Татарова. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Що має зробити влада, щоб отримати позитивну антикорупційну оцінку від ЄС: ЦПК розробив дорожню мапу виконання вимог Єврокомісії
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності