Комітет з правової політики проігнорував вирішення конституційної кризи

Сьогодні 13 листопада Комітет Верховної Ради з правової політики розглядав законопроєкти спрямовані на вирішення конституційної кризи. Зрештою комітет не рекомендував парламенту розглянути жоден з цих проєктів в залі по суті. Комітет вирішив лише включити ці проєкти  в порядок денний Ради та продовжити їх розгляд.

На розгляд комітету були винесені законопроєкт 4311, який пропонував встановити повноважність суду за умови призначення 17 з 18 суддів до складу суду. Наразі в КСУ призначено 15 суддів. 

Окрім того, комітет розглядав законопроєкт 4319, яким пропонується підвищити з 10 до 12 кількість голосів суддів необхідних для прийняття рішень  та необхідність затвердження законом регламенту Конституційного Суду України. 

Комітет спромігся здійснити лише попередній розгляд цих проектів і  рекомендувати їх включення до порядку денного, проте не рекомендував їх до розгляду навіть в першом читанні. 

Натомість комітет прийняв рішення оголосити новий конкурс на посаду судді Конституційного Суду України. При цьому оновлених конкурсних процедур не передбачається. 

“Верховна Рада не здійснила жодного кроку аби вирішити конституційну кризу. Адже головне і першочергове рішення цієї кризи – це блокування роботи Конституційного суду, який продовжує залишатися загрозою для усіх реформ, що перебувають там на розгляді і є умовою співпраці України із Заходом. Це і Антикорупційний суд, незаконне збагачення, банківська та земельна реформи”, – коментує голова правління ЦПК Віталій Шабунін.

Варто відмітити, що під час засідання комітету категорично проти цих законопроєктів виступили депутати від Батьківщини Сергій Власенко, від “Європейської Солідарності”  Руслан Князевич та від ОПЗЖ Василь Німченко.

Нагадаємо, 27 жовтня судді Конституційного суду фактично знесли інструмент електронного декларування з правового поля. Зокрема, КС закрив публічний реєстр декларацій, скасував кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях, а дисциплінарна та адміністративна стали неможливими для практичного застосування. Також КС скасував контроль за деклараціями та конфліктом інтересів. Більше про саме рішення та його наслідки за посиланням

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Закликаємо не розглядати питання відставки Євгенія Аблова та інших суддів до розгляду скарг на них
Закликаємо Венеційську комісію і ЄС не штовхати Україну в бік надмірної концентрації влади
​Верховний Суд підіграв Ахметову, допомагаючи йому поховати перший епізод справи Роттердам+ на 18,9 млрд грн

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності