Підтримати

Комітет ВР підтримав відкритий конкурс на голову Бюро фінансових розслідувань із залученням міжнародних експертів

У п’ятницю 8 листопада Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики врахував поправку, яка запроваджує проведення відкритого конкурсу для призначення голови новоствореного Бюро фінрозслідувань (БФР) із залученням до Конкурсної комісії експертів від міжнародних донорів, що підтримують Україну у сфері боротьби з корупцією та економічною злочинністю.

Комітет під головуванням “Слуги народу” Данила Гетманцева розглядав законопроект 1208-2 “Про Бюро фінансових розслідувань” до другого читання. Початково положення законопроекту не передбачали жодного конкурсу на цю важливу посаду.  Натомість, передбачалося лише право Міністерства фінансів здійснювати або ж не здійснювати конкурс.

“Питання необхідності проведення конкурсу викликало бурхливі дискусії в комітеті, що нас дуже здивувало. Адже це надважлий орган і питання відкритого конкурсу — ключове. Але врешті була врахована правка, яка все-таки передбачає його проведення. Більше того, визначено, що такий конкурс буде організовано за участю експертів, делегованих донорами,” – розповідає Олена Щербан, юрист “Центру протидії корупції”.

Якщо така редакція буде ухвалена Верховною Радою, то конкурсна комісія складатиметься з 6 осіб. Чотирьох членів комісії визначить Кабінет Міністрів, трьох з яких мають рекомендувати донори. Інших двох членів визначить Верховна Рада за поданням правоохоронного та фінансового комітетів. 

Комітет встиг розглянути сьогодні лише частину правок народних депутатів та не дійшов до норм, які стосуються економічних повноважень Служби безпеки України (СБУ). Зокрема, СБУ досі займається економічними злочинами, що непритаманно для спецслужби, котра повинна боротися з тероризмом, займатися контррозвідкою, охороняти суверенітет і територіальну цілісність України тощо.

До того ж Департамент “К” СБУ, який і займається економічними злочинами, неодноразово потрапляв у скандали: його співробітники розкрили таємних агентів НАБУ, які розслідували пов’язані з СБУ схеми; працівники департаменту відпустили в аеропорту “Бориспіль” міжнародного наркоторговця; департамент не дав внести до санкційного списку компанію друга Путіна.

Наступне засідання комітету відбудеться у вівторок 12 листопада о 14.00.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Громадські організації закликають депутатів призначити Євгенію Закревську до комісії з відбору директора ДБР
Таємний бюджет і агенти по всьому світу: комітет Ради пропонує наділити Нацгвардію “тимчасового” Авакова надзвичайними повноваженнями

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності