Комітет Ради викликає НАБУ і Офіс генпрокурора для роз’яснення ситуації навколо справи “Роттердам+”

Під час засідання Комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики депутати вирішили запросити до комітету представників Національного антикорупційного бюро і Офісу генерального прокурора України для обговорення кримінального провадження у справі “Роттердам+”, яку зливає прокурор САП Віталій Пономаренко. 

Голова антикорупційного комітету парламенту Анастасія Радіна ініціювала звернення до НАБУ і Офісу генерального прокурора для пояснення ситуації навколо розслідування справи “Роттердам+”. Вона заявила, що її непокоїть те, що у справі досі не змінили прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталія Пономаренка, який влітку закривав провадження.

Додамо, що змінити прокурора зараз може тільки генеральна прокурорка. Попри звернення до неї НАБУ з таким проханням, вона вже місяць не вчиняє жодних дій з цього приводу. 

Комітет підтримав звернення до зазначених органів для виклику їхніх представників.

Водночас депутат Олександр Ткаченко також звернувся до комітету з проханням викликати представників цих органів, але з іншого питання. Він хоче дізнатися, чи дійсно існують кримінальні провадження, фігурантом яких є Артем Ситник. Посилається Ткаченко на слова заступника голови Офісу президента Олега Татарова в коментарі одному з видань.  

Цю ініціативу також підтримали члени комітету. 

Нагадаємо, прокурор САП безпідставно закрив справу щодо формули “Роттердам+”. Він знав про початок нової експертизи, ініційованої НАБУ, але навіть не дочекався її результатів. Пізніше вона визначила, що збитки від формули могли сягати 39,9 млрд грн.

Пізніше суддя Вищого антикорупційного суду Оксана Олійник скасувала постанову прокурора Пономаренка про закриття справи “Роттердам+”, чим відновила її.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності