Комітет Ради відправив на повторне перше читання законопроєкт президента щодо псевдореформи СБУ. Що це означає?

24 березня Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув до першого читання законопроєкт №3196 Володимира Зеленського про реформу Служби безпеки України. 

Депутати рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду у першому читанні законопроєкт направити до головного Комітету для підготовки на повторне перше читання.

Це означає, що депутати бачать у ньому суттєві недоліки, які потрібно буде згодом виправити. 

«Така позиція профільного комітету дає шанс на доопрацювання проєкту аби на перше читання він уже дійсно був схожий на реформу», – коментує член правління Центру протидії корупції Олена Щербан. 

Нагадаємо, раніше ми проаналізували, що насправді ховається під гучними обіцянками реформи СБУ у поданому Зеленським законопроєкті. 

Перш за все, президентський законопроєкт посилює повноваження СБУ щодо слідства, яке за всіма стандартами не передбачено для спецслужб. Зеленський пропонує спростити СБУ можливість забирати та розслідувати будь-які справи, наприклад, гучні справи НАБУ щодо енергетики чи оборонки. Також СБУ пропонується наділити значними повноваженнями.

Крім того, Зеленськй пропонує відкат від прийнятих раніше змін: від монополії прослушки, право на яку нещодавно отримали НАБУ та ДБР, до збереження так званого департаменту “К” та закриття декларацій СБУшників. 

З такою Службою, якою її бачить Зеленський, СБУ і надалі буде спроможне лише накривати мережі борделів, замість роботи нормальної спецслужби. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Заява ГО: Призначення голови Національної поліції має відбуватися виключно в результаті прозорого конкурсу
Рада наблизила Україну до виконання вимог щодо кандидатства в ЄС у протидії відмиванню коштів, проте залишися проблеми
ЦПК скаржиться на конфлікт інтересів прокурора, який зливав справу Татарова та гуляв на його вечірці

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності