Підтримати

Комітет Ради схвалив законопроект Зеленського, який дав НАБУ самостійну “прослушку”. Однак депутатів наразі слухати не можна буде

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності схвалив законопроект президента Володимира Зеленського про зміни до кримінального процесуального кодексу, які дали “прослушку” НАБУ та скасували скандальні “правки Лозового”. “За” проголосували 16 членів комітету. 

Однак члени правоохоронного комітету хочуть, щоб зміни про обмеження слідчих дій щодо народних депутатів набули чинності аж 1 січня 2020 року. Тобто до цього часу прослуховувати та обшукувати народних обранців правоохоронцям не можна буде. 

Депутати можуть проголосувати за пропоновані зміни вже наступного тижня.

У законопроекті президент пропонує надати НАБУ і ДБР повноваження на самостійне зняття інформації з каналів зв’язку. Наразі для проведення прослушки Бюро повинне користуватися “послугами” Служби безпеки України, що часто призводить до “зливання” інформації.

Відомо, що право НАБУ на самостійну прослушку є однією з вимог Міжнародного валютного фонду (МВФ) до України.

Також законопроектом пропонується скасування так званих “правок Лозового”. Вони значно обмежували строки проведення досудового розслідування, через що слідчі не могли обробити необхідний об’єм інформації і зібрати потрібні докази.

Окрім скасування “правок Лозового” проектом закону передбачені дозволи слідчим і прокурорам призначати експертизи, а також право на самостійне залучення стороною захисту (адвокатами) експертів.

Це не єдині зміни до КПК, запропоновані Зеленським. Більше про цей законопроект та інші надважливі пропозиції у сфері реформи судів, прокуратури, антикорупції та кримінальної юстиції читайте в нашому матеріалі для Української правди.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності