Комітет Ради нахабно протягнув контрольований конкурс до Бюро фінрозслідувань та не ліквідував департамент «К» СБУ

Сьогодні Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики викинув поправку, яка запроваджує проведення відкритого конкурсу для призначення голови новоствореного Бюро фінрозслідувань (БФР) із залученням міжнародних експертів. 

Незважаючи на те, що минулого тижня профільний комітет підтримав прозорий конкурс з міжнародними експертами на голову БФР, депутати профільного комітету Ради повернулися до цього питання. Хоче ще минулого тижня проголосували за те, щоб розглядати лише нові поправки до законопроєкту 1208-2 “Про Бюро фінансових розслідувань”. 

Натомість депутати протягнули поправку, яка ставить під сумнів конкурс на незалежного голову БФР. За цією поправкою, його обиратиме комісія у складі 9 членів: 3 від президента, 3 від Кабміну, 2 ВРУ за поданням фінансового комітету і 1 ВРУ за поданням правоохоронного Комітету. 

«Прозорий конкурс — це принципове питання довіри до майбутнього органу. Сьогодні депутати нахабно повернулися до питання, яким вирішили провести конкурс на голову БФР без міжнародників. Раніше конкурси за участі міжнародників себе виправдали», — коментує член правління Центру протидії корупції Олена Щербан. 

Також депутати розглядали норми, які стосуються економічних повноважень Служби безпеки України (СБУ). СБУ досі займається економічними злочинами, що непритаманно для спецслужби, котра повинна боротися з тероризмом, займатися контррозвідкою, охороняти суверенітет і територіальну цілісність України тощо. 

Під час бурхливого обговорення цього питання, співробітники СБУ всіляко намагалися переконати депутатів не просто не ліквідовувати скандальний Департамент «К», але й дати їм ще більше повноважень. 

Зрештою депутати цей Департамент не ліквідували. 

Нагадаємо, співробітники «К» розкрили таємних агентів НАБУ, які розслідували пов’язані з СБУ схеми; працівники департаменту відпустили в аеропорту “Бориспіль” міжнародного наркоторговця; департамент не дав внести до санкційного списку компанію друга Путіна.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Проти ексзаступника генпрокрора та друга Татарова Симоненка відкрили дисциплінарне провадження за зверненням ЦПК
Заява ГО: Призначення голови Національної поліції має відбуватися виключно в результаті прозорого конкурсу
Рада наблизила Україну до виконання вимог щодо кандидатства в ЄС у протидії відмиванню коштів, проте залишися проблеми

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності