Комітет правової політики включив до порядку денного проєкт Юрчишина щодо реальної судової реформи

Попри заяви окремих народних депутатів про “неконституційність” законопроєкту від “Голосу”, Комітет підтримав його включення до порядку денного. 

10 липня Комітет Верховної Ради з питань правової політики розглянув два законопроєкти щодо судової реформи — №3711-1 та 3711-2. Обидва є альтернативними до проєкту №3711 про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування, який 22 червня подав Президент. 

Автором законопроєкту №3711-1 є народний депутат від “Голосу” Ярослав Юрчишин. Він пропонує просте та ефективне рішення: замість окремих комісій для обрання членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів та попереднього добору кандидатів до Вищої ради правосуддя, створити єдину конкурсну комісію, яка буде незалежною та самостійно визначатиме правила проведення конкурсу. 

На відміну від президентського, проєкт “Голосу” враховує зобов’язання, які Україна взяла перед МВФ щодо реформи Вищої ради правосуддя. Тоді як Президент не лише не реформує ВРП, а, навпаки, хоче дати їй ще більше повноважень

Ініціаторами законопроєкту №3711-2 виступили четверо депутатів від “Слуги народу” Сергій Демченко (Комітет правової політики), Тарас Тарасенко, Анастасія Кінзбурська та Олег Дунда. Вони пропонують скасувати Громадську раду доброчесності, зробити міжнародних експертів придатком до ВРП, який займається питаннями кількості і навантаження суддів, а також скасувати Вищу кваліфкомісію суддів як незалежний орган, та створити кваліфікаційну палату у ВРП. 

Попри те, що підкомітет з питань правосуддя підтримав включення проєкту Юрчишина до порядку денного, під час обговорення в комітеті депутати від “Слуги народу” Роман Бабій та автор проєкту №3711-2 Сергій Демченко почали заявляти про нібито його неконституційність через те, що він пропонує оновити склад Вищої ради правосуддя та залучити до цього міжнародників.

Їх дуже активно підтримали батьківщинівець Сергій Власенко та депутат від ОПЗЖ Василь Німченко. Однак більшість депутатів з комітету таки проголосувала за включення законопроєкту №3711-1, а також №3711-2 до порядку денного цієї сесії Ради. 

Наступне засідання комітету, на якому законопроєкти №3711, №3711-1 та №3711-2 розглянуть по суті, відбудеться в середу, 15 липня. 

Нагадаємо, 1 липня Комітет підтримав включення проєкту №3711 до порядку денного цієї сесії Ради.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про ліквідацію Ради суддів та посад голів судів
Закликаємо міжнародних партнерів не брати участі у фейковій реформі Конституційного Суду
Закликаємо міжнародних партнерів не делегувати членів ДГЕ, а народних депутатів негайно змінити закон про КСУ

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності