Комітет Пашинського не захотів розглядати правки по позбавленню СБУ частини невластивих функцій

Комітет з питань національної безпеки та оборони відмовився розглядати правки до законопроекту №8068 «Про національну безпеку та оборону», що дали б можливість позбавити СБУ непритаманних спецслужбі функцій в сфері економіки та боротьби з корупцією.

Відповідна правки подала народний депутат Ганна Гопко. У разі ухвалення запропонованих правок СБУ втрачає можливість займатися саме контррозвідкою у сфері економіки та оперативно-розшуковою діяльністю у сфері економіки і боротьби з корупцією.

Усього до законопроекту подали близько 427 правок, 311 з яких комітет відхилив.

Незважаючи на вимогу Ганни Гопко поставити на розгляд та голосування правки щодо позбавлення СБУ невластивих спецслужбі функцій, голова комітету Сергій Пашинський цього не зробив. Сам текст законопроекту був розданий членам комітету за півгодини до засідання комітету.

Саме цими функціями наразі зловживають працівники Служби безпеки України для власного збагачення та боротьбою з конкурентами і бізнесі.

“На жаль, комітет взагалі не розглядав предметно жодну поправку, підтримавши, по суті, одразу текст законопроекту до другого читання, в якому мої поправки щодо реформи СБУ відхилені. Але я закликаю в четвер кожного депутата і кожного керівника фракції, які хочуть покласти край корупції і незаконному втручанню в бізнес з боку СБУ, підтримати ці поправки в залі”, — заявила Ганна Гопко, народний депутат України.

Згідно з офіційним звітом Служби безпеки України щодо кількості справ, переданих до суду, кожне 4 кримінальне провадження, що розслідувало СБУ — не з їхньої підслідності.

З 889 справ переданих до суду майже 200 мали розслідуватися іншим правоохоронним органом. Натомість за весь 2016 рік на третьому році війни —  0 справ за шпигунство (ст.114 Кримінального кодексу України) було передано СБУ до суду.

Верховна Рада має розпочати розгляд законопроекту в сесійній залі в середу 20 червня.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Проти ексзаступника генпрокрора та друга Татарова Симоненка відкрили дисциплінарне провадження за зверненням ЦПК
Заява ГО: Призначення голови Національної поліції має відбуватися виключно в результаті прозорого конкурсу
Рада наблизила Україну до виконання вимог щодо кандидатства в ЄС у протидії відмиванню коштів, проте залишися проблеми

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності