Комітет Монастирського дав зелене світло законопроєкту, спрямованому на посилення Авакова

Комітет з питань правоохоронної діяльності, який очолює близький до Арсена Авакова нардеп Денис Монастирський, 11 березня рекомендував Верховній Раді ухвалити у першому читанні за основу законопроєкт №2560. Його небезпека полягає в тому, що він таким чином “уточнює” підслідність Державного бюро розслідувань, що із підслідності цього органу випадають злочини вчинені посадовцями категорії “А”. Це означає, що такі розслідування зможе проводити Національна поліція.

Законопроєкт був поданий депутатами від “Слуги народу” Сергієм Іонушасом, Владленом Неклюдовим, Максимом Павлюком, В’ячеславом Медяником та представником від ОПЗЖ Григорієм Мамкою.

“Такі кроки розширюють повноваження Національної поліції, а отже і її керівника – глави МВС Арсена Авакова. Це означає, що він зможе впливати на розслідування справ щодо посадовців категорії “А”, наприклад, Державної митної служби чи держсекретарів міністерств”, – коментує законопроєкт член правління Центру протидії корупції Олена Щербан.

Нагадаємо, стаття 216 Кримінального процесуального кодексу чітко вказує, що корупцію посадовців категорії “А” розслідує Національне антикорупційне бюро, а всі інші злочини — ДБР. Посадовцями цієї категорії є, наприклад, керівники  Державної податкової служби, Державної митної служби, Державіаслужби, Державної міграційної служби, державні секретарі міністерств та інші. Усі вони в разі ухвалення проєкту стануть підслідними поліції, окрім корупційних та деяких інших злочинів.

Детальніше про інші спроби посилення влади Авакова через Верховну Раду – за посиланням

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Заява ГО: Призначення голови Національної поліції має відбуватися виключно в результаті прозорого конкурсу
Рада наблизила Україну до виконання вимог щодо кандидатства в ЄС у протидії відмиванню коштів, проте залишися проблеми
ЦПК скаржиться на конфлікт інтересів прокурора, який зливав справу Татарова та гуляв на його вечірці

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності