Підтримати

АНОНС — Комітет Кожем’якіна розгляне законопроект про скасування кримінальної відповідальності за хабарництво

Завтра 5 грудня парламентський комітетіз законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності під керівництвом Андрія Кожем’якіна планує розглянути законопроект №9014 про фактичне скасування кримінальної відповідальності за хабарництво.

Початок засідання — 15.00. Адреса — вул.Садова, 3а, кімн.727.

Законопроект №9014 пропонує встановити адміністративну відповідальність топ-посадовців за хабарництво (неправомірну вигоду) незалежно від розмірів хабара із покаранням у вигляді штрафу і конфіскації хабара.

Проте відповідальність за хабарництво передбачена також ст.368 Кримінального кодексу України.

У разі ухвалення законопроекту №9014 відповідальність за одні й ті ж самі дії — хабарництво — може бути як кримінальною, так і адміністративною.  

Це означає, що недоброчесні прокурори або судді зможуть “полегшити” долю хабарника і притягнути його до незначної адміністративної відповідальності (штрафу) замість позбавлення волі і заборони займати певні державні посади в результаті кримінальної відповідальності.

Крім того, Національна поліція також зможе вилучати і навіть “випадково” знищувати докази хабарництва під час здійснення провадження адміністративних правопорушень.

Автор проекту закону — нардеп від БПП Андрій Антонищак.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності