Підтримати

Комітет Князевича не ухвалив рішення щодо апеляції в законі про антикорсуд

Сьогодні парламентський комітет з правової політики та правосуддя  вирішив НЕ УХВАЛЮВАТИ рішення щодо поправки про апеляцію в законі про антикорупційний суд. Натомість депутати вирішили провести окреме засідання щодо цього питання, проте коли — не відомо.

Відповідну пропозицію подав голова комітету депутат від БПП Руслан Князевич, оскільки, за його словами, комітет не розуміє, що саме хоче Міжнародний валютний фонд та про що домовилися на переговорах.

12 липня — останній день перед канікулами, коли депутати можуть виправити норму про апеляційний розгляд топ-справ в антикорупційному суді. Схоже, довірена особа Президента Руслан Князевич свідомо унеможливлює виправлення проблеми з апеляцією в сесійному залі вже завтра, не ухвалюючи редакції правки”, — зазначив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Наразі практика показує, що підтвердити правку чи сформулювати її текст в сесійному залі без рекомендації комітету майже неможливо.

Нагадаємо, що в ухвалений закон про Вищий антикорупційний суд внесли норму, згідно з якою апеляції щодо справ НАБУ, які зараз уже розглядаються в судах, відбуватимуться в судах загальної юрисдикції, а не новоствореному антикорупційному суді. Це означає, що теперішні гучні справи щодо топ-посадовців можуть ніколи не потрапити до нового антикорупційного суду, а  розглядатися лише в судах загальної юрисдикції.

Сьогодні комітет мав розглянути затвердити відповідні правки до законопроекту №7441 про судоустрій, а в четвер 12 липня депутати — ухвалити законопроект у другому читанні.

Виправлення норми про апеляцію в законі про антикорсуд є вимогою міжнародних партнерів. Без цієї зміни Україна не отримає 4 мільярди доларів кредитів, допомоги та гарантій від міжнародних партнерів Міжнародного валютного фонду, Європейського союзу та Світового банку.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Депутат від ОПЗЖ наплагіатив докторську дисертацію і просуває разом зі Слугами свого наукового керівника у комісію з відбору наступника Холодницького

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності