”Комітет Дев’яти”: хто обере директора Антикорупційного Бюро?

9 грудня у світі відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією. У цей день на політичній конференції у Мексиці була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції, яку Україна ратифікувала у 2006 році.

9 грудня 2014 року в Україні все ще відзначається один з найвищих рівнів корупції в світі, що є найбільшою перешкодою на шляху нашого економічного і соціального розвитку.

Минуло вісім років з часу ратифікації Конвенції, а скреготіння від тектонічних зсувів корумпованої системи державного управління ми почули тільки після ЄвроМайдану, Небесної Сотні, анексії Криму та військового вторгнення на Сході. Лише сукупність цих факторів, а також наполеглива воля громадян до змін, змусили народних депутатів ухвалити цілий пакет дієвих антикорупційних законів, одним з яких утворено Національне Антикорупційне Бюро – новий орган, що боротиметься з великою політичною корупцією у міністерствах, судах та прокуратурах.

Утворення нових інституцій на папері з гербом ВР – швидше намір, ніж дієва спроба влади “подолати дракона”. Як відомо, благими намірами – дорога в пекло встелена. Наскільки гострими виявляться списи президента, Уряду та парламенту стане відомо тоді, коли розпочнеться виконання ухвалених законів, зокрема – створення Антикорупційного Бюро, проведення прозорого конкурсу на посаду його директора, вибивання грошей з бюджету, що в стані хронічної анорексії і так далі.

Директор Бюро має вийти на роботу на початку нового року. Згідно закону, трьох кандидатур на посаду директора має обрати конкурсна комісія з представників Президента, Уряду та Верховної Ради, з-поміж яких не може бути “осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування”. Тобто – політиків та чиновників.

Комісія – це дев’ятеро осіб, по троє від Президента, ВР та Кабміну.

Саме вони мають організувати прозорий конкурс, провести публічні співбесіди з кандидатами і обрати трьох найкращих претендентів на пост головного антикоурпціонера країни.

Хто ці люди? Друзі президента? Часті гості парламентських кулуарів? Іноземці Кабміну?

Антикорупційні організації склали список претендентів в конкурсну комісію, чия репутація, професійний досвід та компетенції стануть для новообраного директора Антикоурпційного бюро трампліном до суспільної довіри та громадської підтримки, подушкою безпеки для чесної людини, яка все ж таки має шанс очолити Бюро і почати втілювати в життя поради президента про трьох друзів.

12 комісіантів, підтриманих антикорупціонерами з Реанімаційного пакету реформ, Transparency International Україна, Центру протидії корупції, Центру політичних студій та аналітики, руху ЧЕСНО, це – журналісти, правники та міжнародні експерти з бездоганною діловою репутацією, суспільним авторитетом та щепленням від політичної доцільності:

1. Катерина Горчинська, заступник головного редактора видання “Kyiv Post”

2. Олена Притула, керівник видання “Українська Правда”

3. Сергій Рахманін, заступник головного редактора видання “Дзеркало Тижня”

4. Олекса Шалайський, головний редактор видання “Наші Гроші”

5. Семен Глузман, дисидент та колишній політвязень, правозахиник, президент Асоціації психіатрів України, директор Українсько-американського бюро захисту прав людини

6. Андрій Марусов, голова правління Transparency International Україна

7. Микола Козюбра, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри державно-правових наук Національного університету “Києво-Могилянська академія”, екс-суддя Конституційного суду України

8. Віктор Мусіяка, один з авторів тексту Конституції України, Професор Києво-Могилянської академії

9. Міка Аалто, керівник антикорупційного блоку місії радників ЄС в Україні, фінський прокурор зі спеціалізацією у фінансових та корупційних злочинах з двадцятирічним досвідом.

10. Богдан Вітвицький, федеральний прокурор США з 25-річним стажем роботи зі спеціалізацією у розслідуванні фінансових злочинів, українець за походженням

11. Джованні Кеслер, директор Європейського бюро по боротьбі з шахрайством (The European Anti-fraud Office)

12. Богдан Футей, довічний суддя федерального суду США з більше ніж 25-річним суддівським досвідом, українець за походженням.

Від імені антикорупційних організацій та громадських рухів закликаємо Президента Петра Порошенка, спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана та Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка розпочати 9 грудня публічне обговорення складу “Комітету Дев’яти” з числа запропонованих активістами претендентів.

Комісія має бути сформована прозоро, відповідально та вчасно, без партійних квот або кулуарних політичних домовленостей, адже це – фундамент майбутнього Антикорупційною бюро, за будівництвом якого суспільство слідкуватиме так само прискіпливо, як за подіями на Сході.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Що має зробити влада, щоб отримати позитивну антикорупційну оцінку від ЄС: ЦПК розробив дорожню мапу виконання вимог Єврокомісії
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності