Підтримати

Комітет дав зелене світло президентському законопроекту щодо ефективної роботи Антикорупційного суду

У п’ятницю, 6 вересня, Комітет з питань запобігання і протидії корупції рекомендував Верховній Раді ухвалити Проект Закону про внесення зміни до Закону України “Про Вищий антикорупційний суд” (щодо початку роботи суду). Згідно з ним, порядок передачі справ до Антикорупційного суду від інших судів змінюється таким чином, що убезпечує установу від паралізування тисячами розглядів. В разі ухвалення законопроекту, Антикорсуд займатиметься лише топкорупціонерами.

Рішення комітету ухвалено одноголосно: парламенту пропонують проголосувати за законопроект за основу і в цілому.

Нагадаємо, за даними державної судової адміністрації, наразі Антикорупційний суд може отримати щонайменше три з половиною тисячі справ. Тож справи топ-корупції будуть повільно рухатися через перевантаженість суддів. За підрахунками, на кожну із 7 колегій ВАС надійде по 500 справ: розгляд лише однієї може зайняти більше чотирьох років.

Цю проблему і покликаний вирішити законопроект №1025, згідно з яким до ВАС з інших судів перейдуть лише близько 200 справ, які розслідувалися НАБУ. Інші справи скеровуватимуть до Антикорсуду поступово в майбутньому – ті, де розслідування було розпочато в день старту роботи ВАС.

Детальніше про проблеми, який вирішує цей законопроект, а також, що передбачають інші президентські ініціативи  —  у проекті Центру протидії корупції для “Української правди”.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності