Підтримати

Комісія з обрання керівника САП визначила порядок прийняття рішень, обрала голову та секретаря

29 жовтня Комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (надалі – Комісія) продовжила свою роботу. Комісія визначила як прийматиме рішення, обрала Голову та секретаря з числа представників обраних Верховною Радою за квотою парламентської групи “За майбутнє”.

Комісія визначила, що ухвалюватиме всі рішення кваліфікованою більшістю у 7 голосів, з яких обов’язково “за” повинні проголосувати 5 членів Комісії з числа обраних Верховною Радою України та 2 члени комісії, обрані Радою Прокурорів. Така модель ухвалення рішень враховує голоси визнаних міжнародних експертів, делегованих Радою Прокурорів. 

Подібна модель була застосована і під час відбору суддів Вищого антикорупційного суду, коли для прийняття рішення за нього повинні були проголосувати члени Громадської ради міжнародних експертів.

Окрім того, Комісія 9 голосами підтримала кандидатуру Коваль Катерини Петрівни на посаду Голови Комісії, секретарем Комісії обрано Бусол Олену Юріївну. Обидві членкині Комісії делеговані Верховною Радою України за квотою парламентської групи “За майбутнє”.

Наступного засідання Комісія буде визначатися із порядком проведення конкурсу та його етапами. Поки дата наступного засідання невідома.

На засіданні Комісії був відсутній її член за квотою парламенту Олексій Дрозд. Щодо нього на першому засіданні постало питання відповідності його вимогам закону. Тоді Дрозд взяв самовідвід і не брав участі в обговореннях та голосуваннях. Цього разу він взагалі не з’явився на засідання. Одночасно, члени комісії повідомили, що іще не отримали відповіді від Офісу Генпрокурора щодо статусу Олексія Дрозда та його відповідності вимогам закону. 

Нагадаємо, що 17 вересня Верховна Рада з третьої спроби змогла проголосувати за своїх представників, запропонованих “Слугою народу”, ОПЗЖ, “Довірою” та “За майбутнє”. Своєю чергою, від Ради прокурорів у комісії є чотири представники — визнані міжнародні експерти

Посольства ЄС та США наголосили, що від прозорості процесу залежатиме подальша підтримка України.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Венеційська комісія пропонує зобов’язати повторно подати декларації за 2020 рік, щоб уможливити покарання в’язницею за брехню у них
Рада підтримала в першому читанні ув’язнення за недекларування, рішення щодо чого раніше сфальшував Монастирський

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності