Підтримати

Комісія адвокатів відмовилася притягувати до відповідальності адвокатку у справі Мартиненка, яка грубо порушила етику

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Миколаївської області відмовилася притягувати до відповідальності адвокатку Нонну Надіч за порушення Правил адвокатської етики і Кримінального процесуального кодексу під час одного із засідань у справі ексдепутата Миколи Мартиненка і спільників. 

У жовтні під час засідання у справі Мартиненка, адвокатка Нонна Надіч з погрозою написати заяву про злочин на суддів піднялася з місця і покинула зал судових засідань, залишивши без належної правової допомоги своїх підзахисних. Скаргу на її дії подав Центр протидії корупції.

Незважаючи на те, що це порушення обов’язкових для всіх адвокатів правил адвокатської етики, а також Кримінального процесуального кодексу, КДКА Миколаївщини відмовилася притягувати її навіть до найменшої відповідальності. Більше того, там навіть не пояснили своєї відмови.

Під час мотивування свого рішенні КДКА дослівно відобразила позицію самої адвокатки, навіть не намагаючись додати щось від себе чи надати хоча б якусь оцінку доводам дисциплінарної скарги. Члени КДКА також не надали жодної оцінки факту самовільного залишення адвокаткою Надіч зали судового засідання.

Фактично у рішенні зазначено, що розпорядження чи зауваження суддів до адвокатів — це прояв тиску, а порушення порядку судового засідання адвокатом — це свідчення мужності і принциповості. 

Примітно, що 2017 року голова Ради адвокатів Київської області Петро Бойко, який до середини літа 2020 був адвокатом Мартиненка, розкритикував одну із адвокаток, яка самовільно вийшла із зали судового засідання. Він сказав, що це “це в жодному разі не правомірна поведінка і вона не вписується в рамки Правил адвокатської етики”.

Нагадаємо, адвокатка Надіч від кінця липня здійснює захист обвинувачених Володимира Богданця і Олександра Сорокіна у справі екснардепа Миколи Мартиненка щодо розкрадання 700 млн грн на державних підприємствах “СхідГЗК” і “Енергоатом”. Протягом кількох місяців вона періодично затягує процес, подає безпідставні клопотання.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності