Кого судді обрали до Вищої ради правосуддя

Увечері 9 березня судді обрали трьох членів Вищої ради правосуддя. Ними стали Сергій Болотін, Валерій Суховий та Віталій Саліхов. За ще одне місце у ВРП змагатимуться в другому турі судді Олександр Панасюк та Інна Плахтій. 

Прізвища усіх трьох суддів були включені до так званого списку, який ймовірно поширював серед делегатів з’їзду суддя у відставці Анатолій Марцинкевич. Марцинкевич – це член Вищої кваліфкомісії суддів часів президента-втікача Віктора Януковича, люстрований після Революції Гідності.  

Сергій Болотін – суддя Хмельницького апеляційного суду.

У 2017 році Болотін став головою суду, змінивши на цій посаді саме Анатолія Марцинкевича, який пішов у відставку. В квітні 2018 року Болотін успішно пройшов кваліфікаційне оцінювання без участі Громадської ради доброчесності. 

В 2016 році Сергій Болотін отримав у користування службову квартиру в Хмельницькому, яку одразу приватизував на свою дружину. При цьому, з 2014 року Болотін декларував проживання в квартирі, що офіційно належить його матері, яка проживає в м. Славута за 120 км від Хмельницького. Ймовірно, справжнім власником цієї квартири є саме суддя, і щоб не втратити можливість отримати ще й службове житло суддя оформив квартиру на матір. 

2019 року Болотін продав приватизовану квартиру за 408 тисяч гривень. Вже у 2020 році сім’я купила будинок і земельну ділянку за 2,7 млн грн. 

Лише за останні три місяці (грудень-січень-лютий) Болотін отримав понад півмільйона гривень зарплати. 

Саліхов Віталій – суддя Київського апеляційного суду. 

До квітня 2014 року працював суддею Апеляційного суду м. Севастополя та війського суду Севастопольського гарнізону. 

Саліхов входив до складу колегії суддів Київського апеляційного суду, яка у 2016 році свавільно заборонила вільному слухачу знімати відкрите судове засідання. Саліхов робив коментарі про неприпустимість зйомки облич суддів в засіданні.

У власності судді та  його дружини дві квартири в Криму.

Валерій Суховий – суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду. 

В грудні 2017 року Суховий став суддею Верховного Суду, до цього працював у Київському апеляційному господарському суді. 

На останнє вакантне місце у ВРП претендують суддя Вінницького апеляційного суду Олександр Панасюк та суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області. 

На посади у ВРП всього подалось 34 кандидати, 8 з них зняли свої кандидатури напередодні голосування. Таким чином, результати суддівського голосування вкотре були наперед визначені, а судді знов мовчки проголосували відповідно до отриманих інструкцій. 

Нагадаємо, у грудні 2018 року з’їзд суддів обрав чотирьох членів ВРП, прізвища яких були опубліковані напередодні проведення голосування.

Поділитись новиною

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності