Коаліція заблокувала закон про Антикорупційне Бюро

Зранку законопроект 1660-д “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції” викинули з порядку денного.

Хоча ще вчора Комітет ВРУ з питань запобігання і протидії корупції розглянув 447 правок від депутатів і таки проголосував кінцевий текст проекту закону до сьогоднішнього голосування в цілому.

Зниклий з порядку денного текст проекту закону враховув всі політичні політичні домовленості усіх фракцій коаліції.

Компроміс полягав у наступному:

1) Призначення Директора відбувається за процедурою діючого закону про Бюро: конкурсна комісія пропонує Президенту двох чи трьох претендентів, з яких Президент обирає одного, якого затверджує ВРУ.

2) Звільнити Директора може ВРУ за погодженням з Президентом (та навпаки), якщо щорічний міжнародний аудит визнає роботу Директора незадовільною. Аудит проводиться трьома незалежними експертами, по одному від КМУ, ВРУ і Президента.

Для народних депутатів, які порушили досягнуті домовленості та блокують прийняття цього закону, уся антикорупційна громадськість, включно з журналістами, влаштує суд Лінча:

– ми зробимо ваші прізвища відомими всій країні і далеко за її межами;

– разом з колегами за кордоном ми зосередемося на дослідженням саме ваших кампаній та нерохумості (особливо за кордоном);

Неголосування за закон заблокує рішення про передачу грошей в рамкахрозширеної програми кредитування країни, про яку щойно домовилися Україна та МВФ.

Зміни, яких так бояться народні депутати:

1. Високопосадовець, який не може пояснити походження своїх статків та майна, має віддати його державі і сісти.

2. Міністр, який підозрюється у корупції і збирається втекти, може бути заарештований на 24 години до рішення суду.

3. В Антикорупційному Бюро не будуть працювати “друзі Яреми” – ті, хто вже відповідав за боротьбу з корупцією в державі останні 5 років.

4. Створення окремої незалежної антикорупційної прокуратури, керівників та працівнків якої набирають на відкритому конкурсі (з трансяцією он-лайн).

5. Гарантії достойних зарплат працівникам НацБюро та Антикорупційної прокуратури.

Депутати, де закон?

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Що має зробити влада, щоб отримати позитивну антикорупційну оцінку від ЄС: ЦПК розробив дорожню мапу виконання вимог Єврокомісії
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності