Хронологія переслідувань: суд допитав Шабуніна у справі про побиття псевдожурналіста Філімоненка

9 грудня  відбулося чергове засідання у справі проти голови правління Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. Шабунін розповів суду хронологію подій до моменту інциденту з провокатором Всеволодом Філімоненком. 

Самого Філімоненка на суді не було. Він, за словами адвоката, поїхав на 3 роки на навчання у Польщу. Натомість, за версією захисту Шабуніна, Філімоненко сам ховається від відповідальності за напад на Шабуніна з балончиком. За останнім фактом правоохоронці так і не вручили йому підозри, попри те, що Шабунін отримав опік очей.

Що стосується показів Шабуніна, то він визнав факт, що ткнув Філімоненка рукою в обличчя. Проте категорично заперечив завдання тілесних ушкоджень псевдожурналісту, що йому інкримінує прокуратура. Провокатора Філімоненка голова правління ЦПК не сприймав як журналіста. За свою кар’єру він дав сотні коментарів ЗМІ і жоден із журналістів не поводився так, як Філімоненко. 

Віталій Шабунін також розповів хронологію подій до моменту інциденту. Вперше він дізнався про провокатора від мами дружини. Вона зазначила, що Філімоненко та кілька людей з камерами приїхали до будинку, де живе родина, обступили її, дивно себе поводили та налякали родину Віталія. У подальшому Філімоненко з іншими особами створювали видимість постійного стеження за будинком голови правління ЦПК. 

Пізніше під будинком Шабуніна відбувся мітинг з вимогою подання ним декларацію, яка уже давно була оприлюднена. Люди з плакатами взагалі не знали, хто такий Шабунін та чим він займається. У цей же день співробітниця Шабуніна передала йому матрац. Як тільки автівка з ним приїхала під будинок, там з’явився Філімоненко з провокаціями. 

Весною 2017 Шабунін зустрічався з Юлією Марушевською на Хрещатику, де їх зустрів Філімоненко. Про цю зустріч голова правління ЦПК домовився з Марушевською приблизно за годину. Тобто те, що їх зустрів в домовленому місці Філімоненко, виглядало як стеження. Саме там Філімоненко представився як  агент ФСБ, а потім почав називати себе журналістом. 

Окрім провокацій, Філімоненко образливо коментував хворобу дружини Віталія. Він зазначив, що добровільні пожертви небайдужих громадян, які Шабуніни збирали на лікування, були витрачені на відпустки за кордоном та придбання нерухомості. 

Після цього Філімоненко почав переслідувати інших членів ЦПК. Зокрема, Олександру Устінову у травні 2017 року Філімоненко разом зі ще двома чоловіками зустрічали її з цивільним чоловіком в аеропорту Бориспіль, коли вони поверталися із відпустки. Як Філімоненко дізнався про приліт Олександри — невідомо. Адже це інформацію, про яку не знали навіть близькі Устінової.

Повістку Шабуніну принесли у Дніпровський військомат, хоча на той час не мав жодного стосунку до Дніпровського військомату. Повістку привезли у супроводі невідомих осіб, які знімали її вручення на відео. Ці люди не хотіли пояснювати хто вони, але пізніше саме Філімоненко виклав на своїй сторінці зняте відео. 

Нагадаємо, що 8 червня 2017 року біля будівлі Дніпровського військового комісаріату Києва виник конфлікт між главою ЦПК Віталієм Шабуніним та Всеволодом Філімоненком. Останній, попри заборону, знімав Шабуніна на відео, задаючи явно провокативні запитання у перемішку з погрозами та зневажливими висловлюваннями. 

З відео видно, що так званий “журналіст” спровокував Шабуніна, і той дав Філімоненку ляпаса по обличчю. Через деякий час цілий і неушкоджений провокатор підбіг до Шабуніна і пирснув йому в лице газовим балончиком.

Читайте більше про справу Шабуніна: https://goo.gl/cqfrAo

Хронологія справи:http://bit.ly/2LmuEQq

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Розбіжності у свідченнях та відсутність меддокументів: суд у справі Шабуніна допитав судмедексперта та рентгенолога
Аваков намагається легалізувати негласні слідчі дії щодо ЦПК за допомогою нардепа Деркача. Заява
АНОНС — Справа Шабуніна: завтра у суді мають допитати провокатора Філімоненка

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності