Підтримати

Холодницький не задекларував співмешканку, щоб не світити кримінальну справу щодо пов’язаної з нею фірми

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький не вніс до декларації за 2019 рік відомості щодо своєї дівчини Юлії Бойко, з якою він міг проживати разом. Центр протидії корупції звернувся до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) з проханням перевірити декларацію. 

У своїй декларації керівник САП зазначив, що користується квартирою у Софіївській Борщагівці, яку орендує Бойко Юлія Русланівна – його дівчина. Проте, користування квартирою свідчить про спільне проживання з Юлією та означає, що Холодницький мав би зазначити про це в  декларації. Оскільки, за законом спільне проживання відноситься до членів сім’ї. Натомість Холодницький не вказав це, що є порушенням закону.

Більше того, спочатку Холодницький спробував приховати цей факт і  не вказував у декларації, що квартиру орендує Юлія. Виправив це згодом.

Дівчина Назара Холодницького, родом з Кіровоградщини, 25 років. Закінчила Національну академію внутрішніх справ. До літа 2019 року вона була співзасновницею двох український компаній “ТК “Трейд” та “Савой трейдинг Україна”, остання пов’язана з британською компанію “Savoy Trading L.P.” Ця іноземна фірма має проблеми з законом, оскільки фігурує у ряді кримінальних проваджень.

У судовому реєстрі зазначено, що Печерська поліція та прокуратура розслідують кримінальну справу за фактом заподіяння компанією “Savoy Trading L.P.” майнової шкоди іншій фірмі на майже 700 тис. доларів США, через невиконання контракту. У грудні минулого року суд наклав арешт на декілька об’єктів нерухомості, автівки та корпоративні права фігурната цієї справи.

“Холодницький умисно не зазначив у декларації про нову членкиню своєї сім’ї, аби не розкривати всю інформацію про неї. Очільник САП не хотів зайвої уваги до себе. Холодницький є прокурором у справах про недекларування топчиновників, а щодо своєї декларації вкотре нехтує законом”, – коментує юрист ЦПК Андрій Савін      

Слід нагадати, що очільник САП не вперше вносить недостовірну інформацію в декларації. У 2018 році НАЗК вже перевіряло його декларації за 2016-2017 роки та виявило декілька порушень на 135 тис грн. 

Зокрема Холодницький не задекларував деякі збереження в банку, не вказав що позичив гроші. Прокурорська комісія за зверненням ЦПК проводила дисциплінарне провадження за цим фактом, але через сплив строків для покарння Холодницького закрила справу.

Окрім того, Холодницькому пробачили так звані “акваріумні плівки”, що стало приводом для активістів створити Реєстр злитих  справ САП.    

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Справу щодо ймовірно незадекларованої вілли та інших статків Авакова закрили через скандальне рішення Конституційного Суду

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності