Підтримати

Кабмін визначив членів Конкурсної комісії, яка обиратиме нового голову НАЗК

Кабінет міністрів України визначив членів конкурсної комісії, які братимуть участь у доборі нового голови Національного агентства з питань запобігання корупції. Ними стали 3 іноземних експерти, делеговані міжнародними організаціями та донорами, і 3 особи від Уряду.   

“Формування складу конкурсної комісії — перший крок до прозорого та об’єктивного відбору нового очільника НАЗК. Першими трьома позитивними показниками конкурсу є те, що комісію вдалося обрати швидко (через 10 днів з дати набрання чинності законом), участь беруть визнані міжнародні експерти, а квота Кабміну складається з представників громадськості”, — коментує експерт Центру протидії корупції Антон Марчук.  

Роль цієї комісії  — обрати серед охочих кандидатів доброчесну та професійну людину на посаду голови НАЗК. 

Конкурсна комісія визначить регламент роботи, критерії та методику оцінювання кандидатів на голову НАЗК. Рішення комісії ухвалюється, якщо його підтримали не менше 4 членів комісії, при цьому одноголосно підтримали іноземні експерти. 

Комісія за результатами конкурсу має обрати кандидата, який відповідає критеріям компетентності та доброчесності і є найкращим на посаду за своїми досвідом, якостями і знаннями. На все це закон виділив два місяці, тобто до Нового Року новообраний голова НАЗК має розпочати роботу.

Згідно з новим законом НАЗК перестає бути колегіальним органом. Відповідно голова НАЗК буде організовувати роботу агентства і нести відповідальність за її законність, прозорість та ефективність, прийматиме усі кадрові рішення щодо посадовців агентства, уповноважує службовців НАЗК на проведення перевірок та визначатиме плани діяльності НАЗК тощо. 

Нагадаємо, що 2 жовтня Верховна Рада проголосувала за перезавантаження НАЗК — Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції”. 16 жовтня — Закон підписав Президент і за два дні Закон набрав чинності.

Відтоді почався відлік 60 днів, відведених Законом для обрання і призначення нового голови НАЗК — тобто до 18 грудня. 

***

Про те, що може піти не так під час оновлення НАЗК читайте за посиланням: https://www.pravda.com.ua/columns/2019/10/17/7229273/

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Венеційська комісія пропонує зобов’язати повторно подати декларації за 2020 рік, щоб уможливити покарання в’язницею за брехню у них

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності