Інститут раку в кінці року “роздерибанив” 10 мільйонів на автоматизацію в обхід Прозорро

Нещодавно Інститут Раку вирішив “автоматизуватись” та закупив послуги та комп’ютери в обхід Прозорро у пов’язаних між собою компаній на більш ніж 10 млн грн.

Усього уклали 13 договорів. З них 7 — з компанією “Деснет” на загальну суму у 3,4 млн гривень, 3 угоди — з компанією “Диз Мер”, на загальну суму у 3,5 млн грн та ФОП Пасічник Є.А. ще на 3 мільйони.

“Це класичний дерибан, коли закупівлі “дробляться” на декілька, щоб не проводити відкриті конкурентні торги, а купити товари чи послуги напряму у своїх постачальників,  — розповідає Юрій Гермашев, юрист Центру протидії корупції. Яскравий приклад тому закупівлі на суму 199 тисяч 990 гривень, коли необхідний поріг для проведення тендеру становить 200 тисяч”, — додає юрист.

Так з 13 укладених договорів 5 було на суму 199 тисяч гривень. Усі вони були закупівлями в одного постачальника — компанії “Деснет”.

Цікаво, що компанія “Деснет” пов’язана з іншою компанією “Диз Мер”, у якої Інститут раку купував комп’ютери. Так, в описах компанії “Диз Мер” зазначається сайт компанії “Деснет”.

Знімок екрана 2018-03-28 о 09.20.52 Знімок екрана 2018-03-28 о 09.21.03

Варто зазначити, що 10 мільйонів, витрачених державним Інститутом раку, були виділені Кабінетом міністрів України для автоматизації приміщень інституту, що мало забезпечити встановлення он-лайн систем реєстрів пацієнтів, переліку ліків тощо.

Керує Інститутом Раку Олена Колеснік. Загальний бюджет медичного закладу на закупівлю ліків та медичних виробів у 2018 році склав 120 млн грн, ще 168 мільйонів передбачено на будівництво корпусів, незважаючи на те, що минулого року інститут віддав частину своїх приміщень під приватний діагностичний центр, пов’язаний з Ложкіним.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У 2020 році українці витратили 14 млрд грн на ліки без доведеної ефективності. Звіт 
Меблі замість ліків, “велике будівництво” та завищені ціни. ЦПК проаналізував рік ковідних закупівель
Громадські та пацієнтські організації закликають МОЗ транслювати та оприлюднювати відео співбесід з кандидатами до Наглядової ради ДП “Медичні закупівлі України”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності