Підтримати

Інститут раку в кінці року “роздерибанив” 10 мільйонів на автоматизацію в обхід Прозорро

Нещодавно Інститут Раку вирішив “автоматизуватись” та закупив послуги та комп’ютери в обхід Прозорро у пов’язаних між собою компаній на більш ніж 10 млн грн.

Усього уклали 13 договорів. З них 7 — з компанією “Деснет” на загальну суму у 3,4 млн гривень, 3 угоди — з компанією “Диз Мер”, на загальну суму у 3,5 млн грн та ФОП Пасічник Є.А. ще на 3 мільйони.

“Це класичний дерибан, коли закупівлі “дробляться” на декілька, щоб не проводити відкриті конкурентні торги, а купити товари чи послуги напряму у своїх постачальників,  — розповідає Юрій Гермашев, юрист Центру протидії корупції. Яскравий приклад тому закупівлі на суму 199 тисяч 990 гривень, коли необхідний поріг для проведення тендеру становить 200 тисяч”, — додає юрист.

Так з 13 укладених договорів 5 було на суму 199 тисяч гривень. Усі вони були закупівлями в одного постачальника — компанії “Деснет”.

Цікаво, що компанія “Деснет” пов’язана з іншою компанією “Диз Мер”, у якої Інститут раку купував комп’ютери. Так, в описах компанії “Диз Мер” зазначається сайт компанії “Деснет”.

Знімок екрана 2018-03-28 о 09.20.52 Знімок екрана 2018-03-28 о 09.21.03

Варто зазначити, що 10 мільйонів, витрачених державним Інститутом раку, були виділені Кабінетом міністрів України для автоматизації приміщень інституту, що мало забезпечити встановлення он-лайн систем реєстрів пацієнтів, переліку ліків тощо.

Керує Інститутом Раку Олена Колеснік. Загальний бюджет медичного закладу на закупівлю ліків та медичних виробів у 2018 році склав 120 млн грн, ще 168 мільйонів передбачено на будівництво корпусів, незважаючи на те, що минулого року інститут віддав частину своїх приміщень під приватний діагностичний центр, пов’язаний з Ложкіним.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Активісти закликають “Слугу народу” не призначати до керівництва медкомітету осіб, пов’язаних із махінаторами часів Януковича
Хто регулюватиме ринок ліків: бізнесмен з “ЛНР” чи ексфінансистка з агентства Каськіва
ЦПК виграв у суді справу в ексрадника Богатирьової

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності