Інститут раку прикриває дерибан 12 млн грн, незважаючи на зобов’язання розірвати договори з “потрібною” фірмою

Національний інститут раку провів 3 закупівлі медичного обладнання для операцій на загальну суму 11 778 500 грн. Компанії, які брали участь у тендері, ймовірно були у змові. За нашими зверненнями до Держаудитслужби та АМКУ зі скаргами, Інститут раку зобов’язали скасувати закупівлі, але вони відмовляються. 

Так, переможцем закупівель стало ТОВ «Укрмеддіяльність», а його єдиним конкурентом було ТОВ «Віко-Мед».

Інститут повинен був відхилити переможця, тому що ця компанія не надала банківської гарантії, як це вимагалося. Більше того, замість своєї гарантії «Укрмеддіяльність» завантажило гарантію свого конкурента «Віко-Мед», що свідчить  про антиконкурентну змову цих учасників.  

Крім того, Інститут у тендерній документації однієї з закупівель не вказав обов’язкових вимог щодо необхідності застосування учасниками закупівель заходів із захисту довкілля. 

Держаудитслужба перевірила закупівлі та зобов’язала Інститут протягом п’яти робочих днів розірвати договори про закупівлю. 

“Національному інституту раку плювати на українське законодавство, адже він може будь-якому своєму порушенню вигадати причину та пояснення. Це не перші в Інституті раку корупційні скандали та порушення закупівельного законодавства”, – коментує юрист Центру протидії корупції Денис Свириденко.

Однак замість усунення грубого порушення законодавства, Інститут раку вдався до відбілювання компанії «Укрмеддіяльність». Також НІР виправдовує свої порушення “складними умовами підготовки документів” через карантин на території України.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК закликає відхилити законопроєкт, який суттєво збільшує верхній поріг для спрощених закупівель
Після звернень ЦПК “Охмадит” вирішив не купувати обладнання на 600 млн гривень у фірм з кримінальним шлейфом

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності