Незалежні члени комісії засуджують затримку з вибором голови САП

Від редакції: місце головного антикорупційного прокурора України є вакантним із серпня 2020 року. Громадські організації звинувачують чиновників у зволіканні та саботуванні спроб обрати нового антикорупційного прокурора. У коментарі Kyiv Independent 22 листопада голова відбіркової комісії Катерина Коваль звинуватила іноземних членів комісії у зриві засідань. Нижче наводиться публічна заява незалежних експертів комісії, якою вони поділилися з Kyiv Independent у відповідь на звинувачення.

Ми, чотири незалежні експертами, призначені Радою прокурорів до складу комісії з відбору голови Спеціальної антикорупційної прокуратури. Пишемо з приводу Вашої статті від 22 листопада «Чому в Україні досі відсутній головний антикорупційний прокурор?». У статті йдеться, що «у коментарі для Kyiv Independent голова відбіркової комісії Катерина Коваль звинуватила іноземних експертів у зриві засідань комісії».

Твердження пані Коваль не відповідає дійсності. Жодне із засідань не було перенесено через відсутність іноземних експертів. Навпаки, ми всі четверо працювали сумлінно, без оплати, на шкоду звичайній роботі та особистому життю протягом 14 місяців просто тому, що ми віддані справі боротьби з корупцією в Україні. Хоча кожен із нас не міг бути присутнім на кожній зустрічі, ми завжди намагалися забезпечити, щоб принаймні двоє з нас могли бути присутніми, щоб можна було забезпечити кворум.

Ми брали активну та професійну участь у засіданнях, піднімаючи питання по суті, як вважаємо за потрібне, і завжди з повагою ставилися до всіх інших членів Комісії. Засідання комісії транслюються в прямому ефірі та доступні для громадськості.

Ми б попросили пані Коваль або будь-кого іншого, хто стверджує, що хтось із нас зірвав які-небудь зустрічі, конкретно зазначити ті дії, які вона вважає шкідливими. За відсутності таких доказів троє іноземних експертів з-поміж нас попросили б публічних вибачення та відкликання її заяви.

Процес відбору затягнувся. Це прикро, оскільки це затримує процес реформ в Україні. Але ця затримка сталася незважаючи на нашу участь, а не через нашу участь у роботі комісії. Ми неодноразово закликали Комісію продовжити та завершити процес відбору, а також висловлювали нашу стурбованість Генеральному прокурору щодо невиправданої затримки у процесі відбору.

На засіданні 25 листопада пані Коваль заявила, що процес відбору не може продовжуватися, бо вона не отримала бали за практичні завдання від жодного з членів комісії. У відповідь ми всі четверо оперативно виконали оцінку практичних завдань. Ми з’явились на заплановану зустріч 2 грудня, підготувалися, щоб оголосити наші результати.

Однак засідання раптово було скасовано через нібито відсутність кворуму, незважаючи на те, що з’явилася (або заявила, що незабаром з’явиться) достатня кількість членів Комісії, щоб мати кворум. Враховуючи той факт, що зустріч не відбулася, ми плануємо поділитися своїми результатами публічно, щоб уникнути подальших затримок процесу.

Сподіваємося, що пані Коваль сприятиме досягненню гідної мети – успішному завершенню процесу, а не поширенню дезінформації.

Томас Файерстоун, Драго Кос, Роман Куйбіда, Нона Цоцорія

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Що має зробити влада, щоб отримати позитивну антикорупційну оцінку від ЄС: ЦПК розробив дорожню мапу виконання вимог Єврокомісії
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності