Підтримати

АНОНС – хто заробляє на онкохворих дітях в Україні?

7 квітня о 14:00 у прес-центрі готелю Україна юристи Центру Протидії Корупції представлять проміжні результати перевірки державних закупівель ліків для дітей, хворих на онкологію.

Онкологічні захворювання – другі за смертністю в Україні після серцево-судинних. За даними пацієнтської організації “ЮКАБ” щодня в Україні від онкологічних захворювань вмирає 239 людей або 10 людей – щогодини.

Статистика онкохворих дітей ще більше невтішна – 30% зі 100% вмирають, кожна четверта дитина – протягом першого року після встановлення діагнозу.

Знизити рівень захворюваності та смертності серед дітей можливо. Для цього потрібно дві складові – своєчасна діагностика та якісне й комплексне лікування, доступ до якого має забезпечувати держава. Експерти Центру протидії корупції здійснили вибірковий моніторинг цін на закуплені МОЗом у 2013 році препарати для онкохворих дітей та встановили, що на закупівлях лише 7 препаратів з понад 90 позицій державою було переплачено понад 27 млн. грн., а всі контракти на постачання ліків розділили між собою 11 компаній.

Окрім штучного завищення цін, експерти виявили низку зловживань, що мають страшні наслідки для хворих на онкологію дітей: невчасне постачання ліків, картельні змови під час закупівель, непрозорі конкурси, що виграються компаніями, з яких лише одна є виробником ліків, «схеми» недоброчесної конкуренції, коли в тендері беруть участь різні компанії одного й того ж власника, повторний продаж ліків пацієнтам – всі ці оборудки та махінації щорічно забирають життя тисячів маленьких українців, а гроші платників податків осідають в кишенях корумпованих чиновників та їх бізнес-партнерів.

Частину із встановлених корупційних схем юристам Центру протидії корупції та громадським контролерам вдається оскаржувати у правоохоронних органах та зупиняти. Для того, щоб остаточно знищити існуючу практику штучного завищення цін на ліки, експерти розробили спеціальний сайт з порівнянням цін закупівель державних установ із цінами закупівель благодійних організацій в Україні. Такий інструмент, переконані автори звіту, допоможе чиновникам МОЗ краще орієнтуватися у справжній вартості ліків та змусить проводити більш чесні конкурси.

Презентація результатів проміжного звіту та сайту цін відбудеться 7 квітня о 14.00 в залі «Маріїнський» готелю Україна; адреса вул. Інститутська, 4, Київ. Тривалість заходу – 2 години. Звіт представлятимуть юристи та аналітики Центру протидії корупції – Олена Щербан та Галина Янченко.

Акредитація на місті за посвідченнями.

***

Захід проводиться за сприяння МФ “Відродження” та програми Matra

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Нардеп від “Слуги народу” хоче “в чорну” проводити закупівлі медичних товарів для боротьби з епідеміями
Громадські та пацієнтські організації закликають МОЗ утворити незалежну комісію для відбору членів Наглядової ради ДП “Медичні закупівлі України”
Кабмін затвердив ручне керування медичних закупівель: країна може залишитися без ліків

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності