Підтримати

АНОНС – хто заробляє на онкохворих дітях в Україні?

7 квітня о 14:00 у прес-центрі готелю Україна юристи Центру Протидії Корупції представлять проміжні результати перевірки державних закупівель ліків для дітей, хворих на онкологію.

Онкологічні захворювання – другі за смертністю в Україні після серцево-судинних. За даними пацієнтської організації “ЮКАБ” щодня в Україні від онкологічних захворювань вмирає 239 людей або 10 людей – щогодини.

Статистика онкохворих дітей ще більше невтішна – 30% зі 100% вмирають, кожна четверта дитина – протягом першого року після встановлення діагнозу.

Знизити рівень захворюваності та смертності серед дітей можливо. Для цього потрібно дві складові – своєчасна діагностика та якісне й комплексне лікування, доступ до якого має забезпечувати держава. Експерти Центру протидії корупції здійснили вибірковий моніторинг цін на закуплені МОЗом у 2013 році препарати для онкохворих дітей та встановили, що на закупівлях лише 7 препаратів з понад 90 позицій державою було переплачено понад 27 млн. грн., а всі контракти на постачання ліків розділили між собою 11 компаній.

Окрім штучного завищення цін, експерти виявили низку зловживань, що мають страшні наслідки для хворих на онкологію дітей: невчасне постачання ліків, картельні змови під час закупівель, непрозорі конкурси, що виграються компаніями, з яких лише одна є виробником ліків, «схеми» недоброчесної конкуренції, коли в тендері беруть участь різні компанії одного й того ж власника, повторний продаж ліків пацієнтам – всі ці оборудки та махінації щорічно забирають життя тисячів маленьких українців, а гроші платників податків осідають в кишенях корумпованих чиновників та їх бізнес-партнерів.

Частину із встановлених корупційних схем юристам Центру протидії корупції та громадським контролерам вдається оскаржувати у правоохоронних органах та зупиняти. Для того, щоб остаточно знищити існуючу практику штучного завищення цін на ліки, експерти розробили спеціальний сайт з порівнянням цін закупівель державних установ із цінами закупівель благодійних організацій в Україні. Такий інструмент, переконані автори звіту, допоможе чиновникам МОЗ краще орієнтуватися у справжній вартості ліків та змусить проводити більш чесні конкурси.

Презентація результатів проміжного звіту та сайту цін відбудеться 7 квітня о 14.00 в залі «Маріїнський» готелю Україна; адреса вул. Інститутська, 4, Київ. Тривалість заходу – 2 години. Звіт представлятимуть юристи та аналітики Центру протидії корупції – Олена Щербан та Галина Янченко.

Акредитація на місті за посвідченнями.

***

Захід проводиться за сприяння МФ “Відродження” та програми Matra

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Активісти закликають “Слугу народу” не призначати до керівництва медкомітету осіб, пов’язаних із махінаторами часів Януковича
Хто регулюватиме ринок ліків: бізнесмен з “ЛНР” чи ексфінансистка з агентства Каськіва
ЦПК виграв у суді справу в ексрадника Богатирьової

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності