Спочатку антикорупційні закони, потім – гроші

Експерти у сфері боротьби з корупцією закликали Уряд Сполучених Штатів Америки  не надавати Україні нових кредитів до ухвалення антикорупційних законів, що унеможливлять розкрадання цих коштів.

У заяві, переданій експертами 8 сенаторам США, які перебувають з візитом в Україні, йдеться про 4 законопроекти, що вже зареєстровані в парламенті, проте, досі не потрапили у порядок денний Ради:

  1. проект про упрозорення державних закупівель №2207
  2. про прозорість держреєcтру прав на нерухоме майно №3378
  3. про гарантування доступу до публічної інформації №0947 та
  4. про прозорість публічних фінансів №2012а;

На думку експертів, спікер Верховної Ради Олександр Турчинов несе персональну відповідальність за те, що парламент України досі не ухвалив жодного закону, що дозволив би новим керівникам міністерств зупинити розкрадання державних коштів.

Віталій Шабунін, Центр протидії корупції: «Законопроекти, що «завислі» в Раді, одразу закривають діри у законодавстві про держзакупівлі, через які нові американські кредити потечуть в кишені нових корупціонерів від влади. Жодної копійки уряду Яценюка допоки парламент Турчинова не ухвалить антикорупційне законодавство і ми, платники податків, не отримаємо достатньо інструментів контролю за бюджетними витратами».
Серед таких інструментів експерти називають, зокрема, Національне бюро антикорупційних розслідувань, «що запроваджує невідворотність покарання за корупційні дії» та Антикорупційна стратегія України на 2014-2017 роки.

«Наразі немає ніяких гарантій того, що гроші, отримані новою українською владою для реформування та фактичного перезавантаження держави, напередодні президентських виборів будуть використані прозоро та за цільовим призначенням» – йдеться у заяві фахівців з протидії корупції.

AntAc_Final_Appeal_Ua_Page_1

AntAc_Final_Appeal_Ua_Page_2

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Що має зробити влада, щоб отримати позитивну антикорупційну оцінку від ЄС: ЦПК розробив дорожню мапу виконання вимог Єврокомісії
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності