Громадські організації закликають парламентські фракції і групи провести відкритий конкурс на посади членів Вищої ради правосуддя

Апарат Верховної Ради 10 грудня оголосив про початок прийому пропозицій щодо кандидатур на два вакантних місця у Вищій раді правосуддя (далі – ВРП).

Ми закликаємо кожну парламентську фракцію та групу провести відкритий конкурс, щоби подати на розгляд парламенту найбільш гідні кандидатури до ВРП. Вважаємо, що цей процес можливий та не потребує змін до Регламенту чи інших законів.

Відповідно до Регламенту Верховної Ради, делегувати кандидатів до складу ВРП можуть лише парламентські фракції та групи. Саме тому вибір представників до найважливішого органу суддівського врядування у парламенті дуже часто відбувається між партійними юристами чи депутатами. Водночас, шановані правники, не афілійовані з депутатськими групами і фракціями, позбавлені можливості бути обраними до ВРП.

Саме тому ми закликаємо кожну парламентську фракцію та групу провести відкритий конкурс, щоби подати на розгляд парламенту найбільш гідні кандидатури до ВРП. Вважаємо, що цей процес можливий та не потребує змін до Регламенту чи інших законів.

Фракція та група може подати по одній кандидатурі на вакантну посаду. Ми вважаємо, що кожна фракція та група має публічно оголосити про готовність розглянути кандидатури усіх охочих взяти участь у конкурсі та повідомити спосіб, у який кандидати можуть зголошуватись для участі. Для того, щоб максимально спростити цей процес та запобігти зловживанням з боку потенційних кандидатів, пропонуємо, щоб особи, які бажають взяти участь у конкурсі, одразу подавали для розгляду фракцій та груп весь пакет документів, який вимагає закон.

Ми переконані, що якщо парламентські фракції та групи, не чекаючи на законодавчі зміни, роблять процес добору членів ВРП більш відкритим, це не тільки сприятиме позитивним зрушенням у судовій реформі та процесі очищення судової влади, але й забезпечить зростання довіри до судової влади, а також до парламенту та політичних партій, представлених у ньому.

Фундація DEJURE

Центр протидії корупції

Всеукраїнське Об’єднання “Автомайдан”

Transparency International Ukraine

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Судова реформа на межі катастрофи: Етична рада пропускає до ВРП сумнівних кандидатів, блокує гідних і не пояснює своїх рішень
Роботу Вищої ради правосуддя слід відновити у конституційний спосіб та відповідно до судової реформи

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності