Громадські організації закликають міністра економіки утриматися від поспішних змін у Prozorro

4 травня 2020 року Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко в ефірі «Свободи слова на ICTV» висловив намір реформувати систему електронних закупівель Prozorro, аби надати пріоритетності українським підприємствам, зокрема через локалізацію.

Transparency International Ukraine і Центр протидії корупції закликають міністра утриматися від поспішних і невиважених змін у системі Prozorro чи до чинного законодавства. Подібні ініціативи можуть негативно позначитися на конкуренції, призвести до здорожчання закупівель і порушень міжнародних зобов’язань, взятих Україною в рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Одними з невід’ємних принципів публічних закупівель є добросовісна конкуренція, недискримінація учасників та рівні правила “гри”.

За даними модуля аналітики BI Prozorro 99,5% учасників і переможців публічних закупівель – саме українські компанії та підприємці. Це свідчить про відсутність потреби додаткового захисту українських компаній у сфері закупівель.

Звертаємо увагу міністра, що електронна система закупівель не встановлює і не може встановлювати будь-яких правил проведення публічних закупівель в Україні, зокрема питань пріоритетності учасників закупівель. Вказані питання регулюються винятково чинним законодавством України.

Крім того, 19 квітня 2020 року набула чинності року нова редакція закону «Про публічні закупівлі». Вона привела у відповідність законодавство у сфері закупівель до директив Європейського союзу згідно з міжнародними зобов’язаннями.

Система Prozorro неодноразово отримувала світове визнання. У 2016 році Міністерство економічного розвитку і торгівлі України отримало найбільш престижну міжнародну премію у сфері закупівель за створення і впровадження електронної системи з унікальною архітектурою. За даними Мінекономіки економія коштів у закупівлях, що успішно завершилися в 2019 році через Prozorro, склала більше ніж 28,2 млрд грн.

Відтак будь-які зміни до законодавства чи системи електронних закупівель, які стосуються усунення чи обмеження конкуренції, є неприпустимими. Водночас питання локалізації потребує додаткового вивчення та дослідження економічного ефекту від впровадження у сфері закупівель і не може суперечити міжнародним зобов’язанням України.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК закликає відхилити законопроєкт, який суттєво збільшує верхній поріг для спрощених закупівель
Після звернень ЦПК “Охмадит” вирішив не купувати обладнання на 600 млн гривень у фірм з кримінальним шлейфом

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності