Громадські організації закликають депутатів призначити Євгенію Закревську до комісії з відбору директора ДБР


Голові Комітету з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради України

Монастирському Д.А.

Головам депутатських фракцій та груп Верховної Ради України 

Арахамії Д.Г

Бойко Ю.А.

Рабіновичу В.З.

Тимошенко Ю.В.

Герасимову А.В.

Геращенко І. В.

Рахманіну С.І.

Бондару В.В.

Батенку Т.І.

Кулінічу О.І.

Шановні народні депутати!

12 листопада 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про Державне бюро розслідувань», яким було започатковано новий орган правопорядку, що був покликаний здійснювати незалежне та професійне досудове розслідування у справах топпосадовців. Після десятиліть розмов врешті функції досудового розслідування та процесуального керівництва у цій категорії справ були розмежовані. А суспільство отримало сподівання на дійсно якісну та неупереджену роботу новоствореного органу правопорядку. 

Однак Державне бюро розслідувань (далі – Бюро) за недовгий період своєї діяльності не тільки не виправдало цих сподівань, але й встигло заплямувати себе цілою низкою політичних скандалів та замовлень заангажованих політиків. Врешті-решт, Верховна Рада України погодилася із упередженістю та низькою кваліфікацією керівництва Бюро, достроково припинивши їхні повноваження 3 грудня 2019 року.

Тепер перед Парламентом постає значно складніше завдання. Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 11 Закону України «Про Державне бюро розслідувань», до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань входять серед інших три особи, визначені Верховною Радою України за поданням Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності.

Ми, представники громадськості, організацій та аналітичних центрів, які роками працювали у сфері захисту прав людини, боротьби з корупцією, правоохоронної діяльності та судової  системи переконані, що до складу конкурсної комісії повинні увійти люди, які фахово розбираються у тематиці та мають високу довіру суспільства. Ми переконані, що серед членів конкурсної комісії, зокрема, повинна бути така людина як Євгенія Закревська.

Євгенія – фаховий правник, адвокат родин Героїв Небесної Сотні, правозахисниця, людина, яка ще зовсім недавно заради збереження надбань у кримінальних справах, вчинених під час Революції Гідності, оголосила голодування та тримала його аж до моменту досягнення результату.

Ми переконані, що така людина гідна бути делегованою до складу конкурсної комісії з відбору керівництва органу правопорядку, до сфери компетенції якого, зокрема, належать і злочини, вчинені під час Революції Гідності, і сотні не менш важливих справ проти топпосадовців.

Ми закликаємо вас рекомендувати Євгенію Закревську та інших незалежних та професійних осіб, яким довіряє суспільство, до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань.

З повагою,

Громадські організації:

Фундація DEJURE

Центр протидії корупції 

Центр громадського моніторингу та досліджень

Антикорупційний штаб 

Трансперенсі Інтернешнл Україна

Чесно

Автомайдан

Інститут Законодавчих Ідей

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК скаржиться на конфлікт інтересів прокурора, який зливав справу Татарова та гуляв на його вечірці
ЦПК скаржиться до суду на бездіяльність Венедіктової через появу Байдена серед підписантів петиції щодо звільнення Татарова

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності