Підтримати

Голова НАЗК представив своїх заступників. Хто вони і за що відповідатимуть

Сьогодні, 28 січня, очільник Національного агентства Олександр Новіков представив колективу своїх заступників – Івана Преснякова та Романа Сухоставця. Як повідомили в пресслужбі відомства, Пресняков відповідатиме за формування та координацію антикорупційної політики, моніторинг дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції. Тим часом Сухоставець – за підрозділи, які здійснюють перевірки декларацій та моніторинг способу життя, а також сферу запобігання політичній корупції.

Що про них відомо?

Іван Пресняков – експерт з антикорупційних питань. До 2015 року працював у громадському секторі та проектах технічної допомоги, був помічником нардепа. У 2015-2017 рр. був керівником проекту ПРООН “Прозорість та доброчесність публічного сектору в Україні”, де сприяв запровадженню в Україні електронної системи декларування доходів та майна публічних службовців. Після цього до останнього часу був антикорупційним експертом у Програмі сприяння громадській активності “Долучайся!”. Примітно, що 2019-го Пресняков брав участь у конкурсі на посаду голови НАЗК, де став одним із фіналістів.

Роман Сухоставець – юрист, який працював експертом громадської організації “Бюро правничих комунікацій”. Він брав участь у реалізації проектів, спрямованих на розбудову доброчесної та професійної судової влади в Україні. Також Сухоставець був волонтером у зоні АТО. 2016 року його було вперше було обрано членом Громадської ради доброчесності, яка сприяє встановленню відповідності судді чи кандидата на посаду судді критеріям професійної етики та доброчесності. Під час формування другого складу ГРД Сухоставець вдруге увійшов до складу Ради у грудні 2018 року.

У НАЗК розповіли, що для завершення перезавантаження буде затверджена нова структура апарату, а призначення на посади відбуватиметься на конкурсній основі. 

Крім того, закон закон дає можливість голові призначити ще одного заступника.

Нагадаємо, восени 2019 року парламент ухвалив президентський законопроєкт про перезавантаження Національного агентства з питань запобігання корупції: це дозволило розпочати прозорий конкурс на нове керівництво агентства, результатом якого стало призначення на посаду Олександра Новікова, який до того працював у Генпрокуратурі.

Важливо наголосити, що новим законом у процедурі обрання очільника агентства була посилена роль міжнародних експертів. Відтепер до комісії з відбору голови НАЗК входять троє міжнародних експертів та троє фахівців, визначених Кабміном. Для ухвалення рішення потрібно чотири голоси, з яких три – саме від міжнародних експертів. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Справу щодо ймовірно незадекларованої вілли та інших статків Авакова закрили через скандальне рішення Конституційного Суду
Робоча група Разумкова всупереч Зеленському відмовляється карати посадками за брехню в деклараціях

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності