Підтримати

Голосування за сумнівну комісію з обрання керівника САП порушує умови безвізу з ЄС

Сьогоднішнє голосування за політично залежну комісію з обрання керівника антикорупційної прокуратури (САП) порушує умови безвізу з ЄС і може запустити механізм його призупинення, а то й перегляду.

Тиждень тому вийшов черговий звіт Єврокомісії щодо дотримання Україною безвізового режиму, у якому є пряма вимога припинити політизацію роботи правоохоронної системи. Конкретно – забезпечити гідний довіри конкурс на керівника САП.

Вимоги до України: Ensure the independence, effectiveness and sustainability of the anti-corruption institutional framework and avoid politicisation of the work of all law enforcement agencies. In particular address persisting concerns with the independence and integrity of SAPO, including by ensuring a credible selection procedure for the next SAPO Head.

Показове ігнорування Радою написаного запускає механізм спочатку призупинки, а потім й можливого скасування безвізового режиму з ЄС.

“Вороги України чекають такого подарунку від ВРУ, щоб вдарити по нашому безвізу з ЄС. Ресурсів у них в Брюсселі для цього більше ніж достатньо. Не розумію, навіщо це Зеленському. Ще й напередодні виборів. Це ж просто знищить рейтинг партії та президента”, – коментує голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Нагадаємо, 1 липня комітет з питань правоохоронної діяльності визначився з представниками від Верховної ради до складу конкурсної комісії, яка обиратиме керівника САП, його заступників та інших керівників підрозділів.

Половина із цих людей не відповідає нормі закону, яка вимагає, що членами комісії можуть бути особи з бездоганною діловою репутацією, професійним та моральними якостями, які мають суспільний авторитет. Більше того, більше половини із них не має значного досвіду в антикорупційній сфері.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Громадські організації закликають Парламент якнайшвидше ухвалити Антикорупційну стратегію 2021–2025

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності