“Голос” ініціював справжню судову реформу на противагу фейку від Зеленського

7 липня народний депутат з партії “Голос” Ярослав Юрчишин зареєстрував альтернативний законопроєкт щодо судової реформи №3711-1.

Законопроєкт Голосу – альтернативний до поданого раніше Президентом проєкту №3711. На відміну від президентського, проєкт Голосу пропонує ефективну судову реформу та враховує нещодавнє рішення Конституційного Суду України і зобов’язання, які взяла Україна перед Міжнародним валютним фондом. 

Голос пропонує просте та ефективне рішення: замість окремих комісій для обрання членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів та попереднього добору кандидатів до Вищої ради правосуддя, створити єдину конкурсну комісію, яка буде незалежною та самостійно визначатиме правила проведення конкурсу. 

Комісія, за проєктом Голосу, наполовину складається з міжнародних експертів, які матимуть вирішальний голос. До складу комісії зможуть увійти лише міжнародні експерти, яких рекомендували організації, з якими Україна співпрацює на підставі угод про міжнародну технічну допомогу. При цьому, Вища рада правосуддя не зможе заблокувати створення комісії чи її роботу. 

Також ця комісія має провести одноразову перевірку чинного складу Вищої ради правосуддя на відповідність критеріям, встановленим законом. Повновження тих членів ВРП, які всупереч Коснтитуції обіймають свої посади другий строк поспіль, мають бути припинені. Ця норма вже зараз дозволить якісно оновити склад ВРП.  

Також проєкт Голосу пропонує посилити Громадську раду доброчесності, незалежний громадський орган, який перевіряє на доброчесність суддів і кандидатів на суддівські посади. 

Законопроєкт також повертає норми щодо максимум 200 суддів у Верховному Суді. 

Нагадаємо, 1 липня Комітет з питань правової політики підтримав включення президентського проєкту до порядку денного цієї сесії, тож цілком ймовірно, його намагатимуться розглянути в залі вже наступного пленарного тижня. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про ліквідацію Ради суддів та посад голів судів
Закликаємо міжнародних партнерів не брати участі у фейковій реформі Конституційного Суду

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності