Генпрокуратура розслідує ймовірне відмивання коштів дружиною судді Ємельянова

Департамент спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України порушив кримінальне провадження щодо колишньої дружини судді Вищого господарського суду Артура Ємельянова.

Справу порушено після заяви Центру протидії корупції за статтею “відмиванні грошей, здобутих злочинним шляхом”.

“Повідомляю, що за результатами розгляду зазначеної заяви, відповідні рішення внесено до Єдиного реєстру досудового розслідування та розпочато розслідування за попередньою правовою кваліфікацією кримінального правопорушення – ч.3 ст. 209 Кримінального Кодексу України”, – йдеться у відповіді Генеральної прокуратури, яке є у розпорядженні ЦПК.

23 жовтня 2017 року юристи громадської організації надіслали до Генеральної прокуратури документи, оприлюднені в журналістському розслідуванні програми “Схеми”, які вказують на сумнівне походження закордонного майна у колишньої дружини судді Артура Ємельянова – Світлани.

За даними журналістів, Світлана Ємельянова має велику кількість об’єктів нерухомості, в тому числі є співвласницею фірм, що володіють п’ятьма готелями у Європі, зокрема, у Відні та Франкфурті-на-Майні. Крім того, екс-дружині судді належать вілла в Анталії (Туреччина) і квартира в Дубаї (ОАЕ).

“Власних статків дружини українського судді навряд чи б вистачило на придбання коштовної нерухомості на заході, тим більше, за даними податкової, її річний дохід не перевищував мільйона гривень протягом останніх трьох років. Скоріше за все, все це було куплено за гроші, які суддя Ємельянов міг отримувати за винесення незаконних судових рішень та втручання в авторозподіл справ.. Але НАЗК відмовилося навіть перевіряти декларацію судді, а походження статків його екс-дружини може бути вивчено лише в ході розслідування кримінальної справи, оскільки вони формально – розлучені”, – пояснює підстави зацікавленості ГПУ подружжям Ємельянових юрист Центру протидії корупції Олена Щербан.

Журналісти “СХЕМ” довели, що колишнє подружжя регулярно спілкується і разом їздить відпочивати закордон. Це, на думку антикорупціонерів, може вказувати на фіктивний характер розірвання шлюбу. У ЦПК підозрюють, що суддя Ємельянов оформив розлучення, щоб приховати майно, оформлене на колишню дружину.

Суддя Ємельянов, якого називають в пресі “обличчям судової системи часів Януковича”, є фігурантом ще однієї кримінальної справи, яку розслідує Генеральна прокуратура. Вона стосується фактів втручання в роботу автоматизованої системи документообігу господарських судів України.

Раніше Державна Фіскальна Служба під головуванням Романа Насірова видала судді Ємельянову позитивний висновок майнової перевірки, чим врятувала суддю від люстрації.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Що має зробити влада, щоб отримати позитивну антикорупційну оцінку від ЄС: ЦПК розробив дорожню мапу виконання вимог Єврокомісії
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності