Генпрокуратура активізувала розслідування стосовно Центру протидії корупції

Генеральна прокуратура України продовжує переслідувати активістів з Центру протидії корупціі.

Так, слідчі Департаменту з розслідування та нагляду у кримінальних провадженнях у сферах державної служби та власності (в народі відомий як “департамент Кононенка-Грановського”) вчергове звернулися до Печерського суду за дозволами на доступ “до речей та документів організації”.

Про це стало відомо з Єдиного реєстру судових рішень.

Варто відмітити, що в Реєстрі самих ухвал суду на досутп до документів ЦПК іще немає.

“Ми не знаємо, до якої конкретно інформації намагаються отримати доступ слідчі ГПУ, адже вони вже отримали документи з банку та з декількох міністерств, – пояснює імітацію слідства Олена Щербан, юрист Центру.  – Всі ці дії – спроби заблокувати нашу роботу та влаштувати в ЦПК маскі-шоу, а не пошук реальних фактыв” – вважає юрист.

Слід нагадати, що активісти оприлюднили документи від посольства США в Україні, які спростовують підозри слідчих щодо отримання Центром десятків мільйонів доларів на реформування органів Генеральноі прокуратури Украіни.

“Прокуратура так і не навела жодних доказів порушення нами законодавства і вводить суд в оману, коли обґрунтовує потребу доступу до документів, які ми самі оприлюднили”

– Віталій Шабунін

Утім нещодавно активісти знйшли в Реєстрі цілих шість нових клопотань “орлів Столярчука”, в яких йдеться про одне й те саме: прокурори просять доступ до документації громадської організації. Слідчий суддя, до якого були направлені нові клопотання, заявила про самовідвід. Справа в тому, що за дивним збігом обставин, всі нові клопотання прокурорів автоматизована система розподілила на одного єдиного слідчого суддю О. Батрин. Саме ця суддя була залучена “Центром протидії корупції” у якості тренера для навчання детективів Національного антикорупційного бюро України.

Навчання для детективів Центр організовув за підтримки американського проекту з реформування кримінальної юстиції. У якості викладачів у навчанні також брали участь чинні співробітники правоохоронних органів, зокрема, Генеральної прокуратури України, фінмоніторингу, міністерств та науково-освітніх закладів.

“Нові рухи слідчих ГПУ у справі щодо ЦПК свідчать про те, що вони керуються не законом, а вказівками свого керівництва, яке прагне помститися за критику та взагалі, прибрати нас з поля гри як подразнюючий  фактор, – пояснює активізацію слідства Віталій Шабунін, голова правління “Центру протидії корупції”. Прокуратура так і не навела жодних доказів порушення нами законодавства і вводить суд в оману, коли обґрунтовує потребу доступу до документів, які ми самі оприлюднили”.

У “Центрі протидії корупціі” вважають дії прокурорів та слідчих незаконними, а тому юристи Центру звернулися із заявою про злочин в Генпрокуратуру. Утім, ГПУ відмовилася реєструвати скаргу і активісти оскаржили бездіяльність прокурорів в Печерскому суді. Там за скаргою активістів засідання і досі не призначили.

Варто відмітити, що ЦПК неодноразово публічно виступав із критикою керівництва Генеральної прокуратури та давав нищівну оцінку роботі її окремих департаментів і спіробітників, що було пов’язано в першу чергу з незадовільними результатами слідчих і прокурорів у розслідуванні економіних злочинів високопосадовців з команди Януковича, фактичного “злиття” справ щодо Миколи Злочевського, Юрія Іванющенка та братів Клюєвих.

Саме за доказами, наданими “Центром протидії корупції” після перемоги Майдану, Генеральна прокуратура була змушена розпочати кримінальні провадження щодо екс-поплічників Януковича. Зокрема, за заявами ЦПК та на основі документів, наданих організацією, було розпочате досудове слідство щодо Юрія Іванющенка, Олександра Єфремова, Раїси Богатирьової, Олександра Януковича, Сергія Клюєва, Дмитра Табачника та інших.

Активісти припускають, що стали об’єктом атаки Генпрокуратури в тому числі через постійну увагу до перебігу розслідування цих резонансних кримінальних проваджень, які в переважній більшості заведені правоохоронцями у глухий кут.

Нагадаємо, Центр протидії корупції фігурує у кримінальному провадженні ГПУ №42016000000000688 від 16.03.2016 за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України – “привласнення, розтрату чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, якщо ці дії вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою”.

Активістам загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років  з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК скаржиться на конфлікт інтересів прокурора, який зливав справу Татарова та гуляв на його вечірці
ЦПК скаржиться до суду на бездіяльність Венедіктової через появу Байдена серед підписантів петиції щодо звільнення Татарова

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності