Газова справа: адвокати фігурантів штучно затягують процес, а суд не реагує

У Вищому антикорупційному суді (ВАКС) 21 лютого відбулося чергове засідання щодо одного з епізодів у так званій “газовій справі” на 3 млрд грн. Йдеться про справу спільника ексдепутата-втікача Олександра Онищенка Валерія Постного та інших фігурантів. 

Від жовтня 2019 року за 9 засідань не може завершитися навіть підготовче провадження. Причиною цьому є адвокати Постного та інших фігурантів, які затягують процес.

У справі 8 обвинувачених і 10 адвокатів, які:

  • подають будь яке завідомо необґрунтоване клопотання суду, після чого починається процес заслуховування кожного обвинуваченого і адвоката;
  • у процесі цього заслуховування адвокати паралельно озвучують низку клопотань, тож втрачається суть основного;
  • також під час розгляду захист висловлює невдоволення рішеннями суду по клопотаннях і повідомляє про плани заявити відвід. При цьому відмовляється пояснювати суду свої претензії і зауваження, але просить перерву, щоб викласти ці зауваження письмово;

Це триває протягом кількох годин, після чого засідання закінчується нічим через закінчення часу роботи. 

Адвокати зайвий раз підтверджують, що не готові до слухання по суті. Але доволі розгубленим і не готовим реагувати на маніпуляції виглядає суд, не присікаючи такі маніпуляції. 

Газова справа Олександра Онищенка — одна з найперших і найгучніших справ НАБУ і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Депутата обвинувачують в організації схеми з розкрадання природного газу, збитки для держави від якої склали майже 3 млрд грн.

Підконтрольні Онищенку компанії добували газ за угодою з ПАТ “Укргазвидобування”, але продавали його у кілька разів дешевше фіктивним фірмам-прокладкам, які своєю чергою перепродавали його за ринковою вартістю реальним покупцям. Нардеп і спільники продали газу на 740 млн грн за цією схемою.

Більше того, до схеми долучилася Державна фіскальна служба, яка дозволила компаніям Онищенка сплачувати ренту за користування надрами в розстрочку. По факту ж рентну плату державі ніхто так і не виплатив, що вилилося у збитки державі у понад 2 млрд грн.

***

Слідкуйте за цією та іншими справами оперативно і з поясненнями на нашому каналі у Telegram: https://t.me/fuckcorruption

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності