Фірма Авакова не сплачує багатомільйонний кредит за віллу в Італії

Італійська компанія ексміністра внутрішніх справ Арсена Авакова не сплачує кредит у 3,2 млн євро в Італії. Про це Центру протидії корупції стало відомо після аналізу аудиторського звіту з Італійського реєстру компаній. 

Так, у лютому 2018 року журналісти Наших Грошей опублікували новину про те, що італійська компанія Авакова Avitalia, стала власницею будинку площею понад 500 квадратних метрів. Колишній міністр тоді зазначав: “Це один із туристичних бізнес-проектів, яким займається дружина в Італії, у рамках роботи в італійській компанії. Йдеться про приміщення під міні-готель, придбане за кредитні кошти і за участю коштів капіталу компанії “Авіталія”. 

Відповідно до даних аудиторського звіту за 2020 рік вартість даного будинку з землею складає 3,5 млн євро. 

Згідно з аудиторським звітом з Італійського реєстру компаній для придбання даної нерухомості компанія, яка згодом стала частиною фірми Авакова, отримала кредит у розмірі 3,2 млн євро на 10 років. 

За умовами кредиту, його виплата мала початись від 30 червня 2018 і кожні 6 місяців фірма Авакова мала б вносити певні кошти для погашення. Проте, відповідно до фінансової звітності компанії, станом на 31 грудня  2020 виплата ні кредиту, ні відсотків навіть не почалася. 

Своєю чергою, з фінансової звітності компанії невідомо, хто став щедрим невимогливим кредитором італійських фірм Авакова. Водночас, факт непогашення такого кредиту може свідчити про отримання неправомірної вигоди Міністром. Наприклад, у формі отримання кредиту компанією, бенефіціаром якої він був. 

Нагадаємо, за заявою ЦПК НАБУ проводило кримінальне провадження щодо можливої брехні в декларації Арсена Авакова. Але після рішення Конституційного Суду про скасування кримінальної відповідальності за подання недостовірних відомості в декларації посадовців та незаконне збагачення, це кримінальне провадження НАБУ було вимушене закрити

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
AntAC’s letter to Atlantic Council regarding Akhmetov’s funding
Заява громадськості щодо катастрофічних екологічних наслідків бездіяльності Верховної Ради
Громадські організації закликають Президента заветувати зміни до закону про фінансування партій

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності