Фірма Авакова не сплачує багатомільйонний кредит за віллу в Італії

Італійська компанія ексміністра внутрішніх справ Арсена Авакова не сплачує кредит у 3,2 млн євро в Італії. Про це Центру протидії корупції стало відомо після аналізу аудиторського звіту з Італійського реєстру компаній. 

Так, у лютому 2018 року журналісти Наших Грошей опублікували новину про те, що італійська компанія Авакова Avitalia, стала власницею будинку площею понад 500 квадратних метрів. Колишній міністр тоді зазначав: “Це один із туристичних бізнес-проектів, яким займається дружина в Італії, у рамках роботи в італійській компанії. Йдеться про приміщення під міні-готель, придбане за кредитні кошти і за участю коштів капіталу компанії “Авіталія”. 

Відповідно до даних аудиторського звіту за 2020 рік вартість даного будинку з землею складає 3,5 млн євро. 

Згідно з аудиторським звітом з Італійського реєстру компаній для придбання даної нерухомості компанія, яка згодом стала частиною фірми Авакова, отримала кредит у розмірі 3,2 млн євро на 10 років. 

За умовами кредиту, його виплата мала початись від 30 червня 2018 і кожні 6 місяців фірма Авакова мала б вносити певні кошти для погашення. Проте, відповідно до фінансової звітності компанії, станом на 31 грудня  2020 виплата ні кредиту, ні відсотків навіть не почалася. 

Своєю чергою, з фінансової звітності компанії невідомо, хто став щедрим невимогливим кредитором італійських фірм Авакова. Водночас, факт непогашення такого кредиту може свідчити про отримання неправомірної вигоди Міністром. Наприклад, у формі отримання кредиту компанією, бенефіціаром якої він був. 

Нагадаємо, за заявою ЦПК НАБУ проводило кримінальне провадження щодо можливої брехні в декларації Арсена Авакова. Але після рішення Конституційного Суду про скасування кримінальної відповідальності за подання недостовірних відомості в декларації посадовців та незаконне збагачення, це кримінальне провадження НАБУ було вимушене закрити

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Більше без яєць по 17 і картоплі по 22? Рада прийняла законопроєкт, який змусить Міноборони показати ціну закупівель для ЗСУ за одиницю продукції
Якими плітками обріс скандал із “яйцями по 17 гривень” і що треба зробити, щоб справді вирішити проблему із закупівлями Міноборони
Українські ГО закликають лідерів західного світу не допустити масштабної гуманітарної катастрофи в Україні

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності