Фігуранти справи Мартиненка літали на фінал Ліги Європи до Варшави за рахунок фірми, яка відмивала кошти “СхідГЗК”

Колишній заступник директора Східного гірничо-збагачувального комбінату та права рука екс-нардепа Миколи Мартиненка Руслан Журило з партнером Євгенієм Бугою літали 2015 року на фінал Ліги Європи УЄФА чартерним рейсом за рахунок компанії, яка відмивала розкрадені на підприємстві кошти.

Про це стало відомо 2 квітня під час судового засідання у Шевченківському районному суді Києва, де досліджували докази “уранової справи” Мартиненка. Зокрема, компанія “Далас”, яка фігурує у схемі, оплатила чартерний переліт фігурантів справи до Варшави. Сам Журило під час засідання зізнався, що він їздив на футбол.

Прокурор розповів, що кошти державного підприємства “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” (“СхідГЗК”) використовувалися в особистих цілях фігурантів справи.

Під час засідання досліджили висновки аудиторів та економічних експертів щодо закупівлі уранової сировини. За даними залученої НАБУ експертизи, унаслідок корупційної схеми підприємство “СхідГЗК” втратило активів на суму 17,2 млн доларів, що стало збитками для держави.

Адвокати Мартиненка заперечували, мовляв, аудиторські висновки не можуть бути легітимними доказами.

Екс-нардеп Микола Мартиненко разом зі спільниками організували схему на закупівлі “СхідГЗК” уранового концентрату. Підприємство мало самостійно забезпечити видобуток сировини, проте керівництво закупило її за кордоном через австрійську фірму-прокладку “Штоєрман”

Висновки аудиту підтвердили у Київському науково-дослідному інституті судових експертиз під розписку про кримінальну відповідальність.

Адвокати і менеджери “СхідГЗК” намагалися доказати суду, що 17,2 млн доларів втрачених активів не можна вважати збитками, а підприємство навпаки було прибутковим.

Згодом зрештою адвокати визнали факт збитків. Вони показали плакати, на яких видно, що збитки підприємство зазнало начебто через падіння курсу гривні 2014 року.

Суд дослідив також листування між екс-заступником гендиректора “СхідГЗК” Володимиром Богданцем та Сергієм Переломою, який на той час був головою наглядової ради ВАТ “Криворізький турбінний завод “Констар”, а зараз працює заступником голови наглядової ради Нафтогазу.

Богданець надсилав Переломі проект договору про закупівлю уранового концентрату “СхідГЗК” у “Штоєрман”. При цьому Сергій Перелома виступав посередником між Богданцем та директором компанії Марією Ляпінш.

Зауважимо, що на той час Перелома не був представником “СхідГЗК”. За версією слідства, Перелома не міг мати жодного стосунку до підготовки проекту цього контракту та його укладення, окрім як через перебування у складі злочинної організації Мартиненка.

Сам Перелома під час судового засідання підтвердив факт такого листа та вказав, що він надавав консультації щодо змісту контракту, що не заборонено законом.

Окрім того, адвокати вкотре поскаржилися, що прокурори не надали перекладів матеріалів, отриманих у рамках міжнародної правової допомоги. Прокурор, своєю чергою, заявив, що слідство не зобов’язане надавати всі переклади.

Наразі Шевченківський районний суд Києва досліджує докази у справі про розкрадання Миколою Мартиненком і спільниками 17,29 млн доларів під час закупівлі уранового концентрату держпідприємством “СхідГЗК”.

Раніше суд дослідив докази у справі про розкрадання 6,4 млн євро на іншому держпідприємстві — НАЕК “Енергоатом”.

Наступне засідання у справі відбудеться 26 квітня о 9:00.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Пропозиція на 22 мільйони: що сказав Микитась на записах НАБУ і чому там прозвучали прізвища Татарова, Симоненка та Стефанішиної
Антикорупційний суд вперше розгляне питання конфіскації активів російського олігарха

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності