Єврокомісія обіцяє візову лібералізацію, якщо держзакупівлі стануть прозорими

Європейська комісія оприлюднила звіт щодо прогресу України на шляху до візової лібералізації з ЄС. Згідно звіту, Україна зробила вже значні кроки на шляху до спрощеного візового режиму з Європою.

Тим не менше, в звіті зазначається, що однією з ключових вимог Європейської комісії на шляху до візової лібералізації залишається необхідність підвищення прозорості державних закупівель в Україні, чого до цих пір не було зроблено.

Слід нагадати, що нещодавно посол Європейського Союзу в Україні Йен Томбінскі в офіційній доповіді щодо першої стадії виконання умов Україною на шляху до візової лібералізації з ЄС заявив, що для закінчення першої частини угоди «український парламент має подолати 2 ключових бар’єри та прийняти 2 ключових закони – анти-дискримінаційний та антикорупційний, які приведуть українське законодавство до європейських вимог». Посол також відзначив, що це не просто вимоги Європейського союзу, а вимоги, прописані в плані, підписаному обома сторонами, як ЄС та і Україною.

«Ліквідація непрозорості державних закупівель є наріжним каменем антикорупційних вимог у спрощенні візового режиму для України країнами Європейського Союзу, – стверджує Віктор Чумак, голова антикорупційного комітету Верховної Ради України. – Наразі в Раді вже знаходиться законопроект №3522, поданий ключовими політичними силами України, та погоджений як Партією Регіонів так і опозицією. Ми всі готові об’єднатися в цьому питанні та голосувати за нього на шляху до спільної мети», – зазначив політик.

Про законопроект №3522 говориться і в звіті Європейської комісії, як такий, що може вирішити питання підвищення прозорості державних закупівель, як того вимагає ЄС.

«Наразі на розгляді парламенту перебуває законопроект, який спрямований на підвищення прозорості державних закупівель, у тому числі компаніями, які належать державі», – зазначається в звіті.

Слід відзначити, що на початку 2013 року орган Ради Європи з антикорупційного моніторингу (GRECO) прийшов до висновку, що 11 з 25 рекомендацій перших двох етапів спільної оцінки не були виконані задовільно. GRECO підкреслив, що законодавча база у таких фундаментальних сферах, як прокуратура, реформи державного управління та державних закупівель «ще досі не виправлені. Це призводить до відсутності правової безпеки та робить втілення необхідних норм безглуздим».

Хочемо нагадати, що перемовини про спрощений візовий режим між Україною та ЄС розпочалися ще в жовтні 2008 року, а 22 листопада 2010 року був представлений детальний план дій для візової лібералізації України та ЄС, що був підписаний обома сторонами. Наразі від виконання першої частини плану Україною залежить подальше доля підписання угоди щодо спрощеного візового режиму між Україною та ЄС.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Закликаємо народних депутатів врахувати рекомендації Венеційської комісії в законі про процедуру призначення суддів Конституційного Суду
Активісти перекрили автостраду міжнародного значення між Німеччиною та Польщею з вимогою, щоб Європейський союз припинив торгівлю з Росією!
ДБР вдруге закрило кримінальне провадження щодо ймовірного відмивання грошей соратником Коломойського

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності