Етична рада провела перше засідання: що увійшло в Регламент та коли почнеться очищення ВРП

Учора, 1 грудня, Етична рада провела своє перше засідання, обравши голову та затвердивши перші два розділи Регламенту. Після закону Регламент є найважливішим документом, який визначає правила роботи Етичної ради. 

Текст перших двох розділів регламенту Етичної ради оприлюднено на офіційному веб-сайті органу 2 грудня. Положення цих розділів визначають порядок скликання та проведення засідання і прийняття рішень.

Зокрема, документ встановлює, що засідання Етичної ради є повноважними, якщо на них присутні щонайменше чотири члени Ради. Кворум, встановлений Регламентом Етичної ради, означає, що засідання Етичної ради не можуть відбутись, якщо на них відсутній бодай один суддя, номінований Радою суддів. 

Таким чином, Етична рада вже своїм першим рішенням спростувала маніпуляції, які кілька місяців поширювали представники судової влади, заявляючи, що міжнародні експерти будуть збиратись таємно від суддів і ухвалювати свої рішення. 

Утім, якщо судді спробують заблокувати роботу Етичної ради, ігноруючи засідання, міжнародні члени Етичної ради зможуть самостійно переглянути Регламент та скасувати вимогу про кворум. 

Також члени Етичної ради зафіксували в Регламенті, що перевірка на доброчесність членів Вищої ради правосуддя розпочнеться 8 лютого 2022 року. До цього часу вони мають встигнути оцінити кандидатів, що подались на вакантні посади Верховної Ради, з’їзду юридичних вишів та з’їзду суддів. 

Головою Етичної ради обрали суддю Верховного Суду Лева Кишакевича.

Нагадаємо, Етична рада Етична рада має два повноваження: 

  • Оцінка на доброчесність усіх кандидатів, які претендують на місця у Вищій раді правосуддя (за винятком голови Верховного Суду, який входить до ВРП за посадою). За результатами оцінки Етична рада робить висновок та вирішує, чи рекомендувати кандидата до призначення. Продовжують участь у конкурсі лише ті кандидати, яких рекомендує Етична рада;
  • Перевірка на доброчесність чинних членів Вищої ради правосуддя. Якщо Етична рада дійде висновку, що той чи інший член ВРП не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики, вона ініціює його звільнення. Остаточне рішення в цьому питання – за тим органом, який призначив цього члена ВРП.

Більше про судову реформу та загрози щодо її імплементації читайте у статті для Української правди

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про ліквідацію Ради суддів та посад голів судів
Закликаємо міжнародних партнерів не брати участі у фейковій реформі Конституційного Суду

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності