Підтримати

Ексрадник Труби добивається через ОАСК скасування конкурсу до НАЗК

Колишній радник керівника Державного бюро розслідувань (ДБР) Романа Труби Олег Шрам вимагає скасувати конкурс з обрання голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Він  подав відповідний позов до скандального Окружного адмінсуду Києва (ОАСК). 

Зокрема, Шрам вимагає визнати протиправним розпорядження Уряду про визначення складу конкурсної комісії. На час розгляду справи у суді він просить ОАСК заборонити призначення переможця конкурсу Олександра Новікова головою Нацагентства.

“Детальні обгрунтування позову поки не відомі. Проте відомо, що позивач незадоволений тим, що керівника НАЗК відбирали міжнародні експерти. Останнє є вимогою закону. Саме міжнародні експерти мають стати частиною очищення і судової системи у найближчому майбутньому. Тому це очевидна спроба вибити з процесів незалежних міжнародників”, — коментує член правління Центру протидії корупції (ЦПК) Олена Щербан.

Важливо, що раніше НАБУ представило докази і зв’язків між суддями ОАСК та керівництвом ДБР. Йдеться про так звані “плівки ОАСК”. На них екс-голова ОАСК Павло Вовк розповідає про “дружбу” з міністром МВС Арсеном Аваковим і першим заступником та заступником глави ДБР Романа Труби. 

На думку слідства, ОАСК залучав ДБР для тиску на Вищу кваліфікаційну комісію суддів (ВККС) і уникнення справедливого оцінювання. Відомо, що Держбюро навіть відкрило справу проти екзаменаторів з ВККС.

Сам Шрам був одним із учасників конкурсу до НАЗК, але до списку фіналістів комісія його не відібрала. 

“Ми переконані, що Шрам взяв участь у конкурсі виключно для того, аби його оскаржити. Це дуже схоже на схему, за якою ОАСК намагався вплинути на Вищу кваліфкомісію суддів. Зараз вони мають намір створити передумови для “вибивання” міжнародників із подібних конкурсних комісій, у тому числі Конкурсної комісії, яка має обирати майбутню ВККС”, — додає Щербан.

Суддею у цій справі вже визначено Ігоря Качура — фігуранта журналістських розслідувань щодо корупції. Як повідомляли “Наші гроші з Денисом Бігусом”, Качур володіє прихованим маєтком з капличкою за мільйон доларів, а також численними квартирами у Печерському районі Києва. Саме цей суддя визнав націоналізацію “Приватбанку” незаконною.

Нагадаємо, що конкурс на голову НАЗК був проведений із залученням як громадськості, так і міжнародних експертів. До комісії входили українські активісти Ольга Кобилинська, Віталій Шабунін і Катерина Риженко, а також міжнародні експерти Горан Клименчич, Тільман Хоппе і Майкл Сірс.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Голосування щодо САП: Верховна Рада із схвалення Зеленського зробила крок до скасування безвізу та співпраці з МВФ
Загроза безвізу: правоохоронний комітет утретє вибрав членів у комісію з обрання керівника САП, які не відповідають закону

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності