Підтримати

Експертка «рюкзаків Авакова» з останнього разу склала професійний іспит вже за нового керівництва Мін’юсту

Експертка Надія Бугрова, яка встановила завищену вп’ятеро вартість так званих рюкзаків Авакова, з останнього разу склала професійний іспит.  Тепер вона зможе повернутися до своєї професійної діяльності. Кваліфікаційна комісія Міністерства юстиції за минулого уряду двічі штучно «валила» Бугрову. Скласти вдалося тільки після зміни влади.

Бугрова як експерт повинна кожні три роки складати іспит зі своєї спеціальності —  товарознавства, а також з питань права. Кожного разу експертка без проблем складала іспити, проте після експертизи у справі “рюкзаків Авакова”, Комісія відмовлялася зараховувати їй іспит. У серпні та червні цього року експертці не вдалося скласти іспит через упереджене ставлення до неї окремих членів комісії.

Лише після зміни керівництва у Міністерстві ми побачили зовсім інший підхід до іспитів. Всі члени кваліфікаційної комісії, яким Надія Бугрова заявила відвід, були нарешті відведені та не брали участі в її оцінюванні. Саме тому експертці вдалося успішно скласти іспит”, — каже юристка Центру протидії корупції Олена Щербан

Нагадаємо, окрім цього, щодо експертки ще два роки тому порушили кримінальне провадження в поліції. Воно має ознаки фальсифікації та помсти за незалежну позицію експертки та її діяльність. 

Бугрова встановила, що вартість рюкзаків була завищеною в п’ять разів. Саме на її висновок посилалися прокурори, коли пред’являли підозри в тому числі сину міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександру.

Наразі експертку обвинувачують у шахрайстві зі шкодою в п’ять тисяч гривень, а також підробці експертних висновків, за що їй загрожує до трьох років обмеження волі. На початку цього року справу таки передали до суду, проте засідання у справі поки не призначаються.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності