Екснардепу-втікачу Онищенку зачитали обвинувальний акт

У Вищому антикорупційному суді (ВАКС) почали розгляд по суті справи колишнього депутата Олександра Онищенка, обвинуваченого в організації “газової схеми” на загальну суму у 3 млрд грн. 

Під час засідання 13 травня прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) зачитав обвинувальний акт Онищенку заочно, адже екснардеп перебуває під вартою у Німеччині. 

Вже 14 травня у ВАКС дослідили кілька томів доказів у справі. Також судді визначилися з датами засідань наперед. На липень, наприклад, вони призначили засідання аж на 16 днів місяця. Кілька тижнів вони триватимуть кожен день поспіль. Це дає шанс на безперервний і швидкий розгляд справи.

Газова справа Олександра Онищенка — одна з найперших і найгучніших справ НАБУ і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Підконтрольні Онищенку компанії добували газ за угодою з ПАТ “Укргазвидобування”, але продавали його у кілька разів дешевше фіктивним фірмам-прокладкам, які своєю чергою перепродавали його за ринковою вартістю реальним покупцям. Нардеп і спільники продали газу на 740 млн грн за цією схемою.

Більше того, до схеми долучилася Державна фіскальна служба, яка дозволила компаніям Онищенка сплачувати ренту за користування надрами в розстрочку. По факту ж рентну плату державі ніхто так і не виплатив, що вилилося у збитки державі у понад 2 млрд грн.

Стежте за цією та іншими справами оперативно і з поясненнями на нашому каналі у Telegram: https://t.me/fuckcorruption

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності