Ексголова НКРЕКП Вовк критикував злочинну формулу “Роттердам+”, а потім сам затвердив її — ВІДЕО

Колишній голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Вовк в невипущеному інтерв’ю виданню “Радіо Свобода” критикував компанію олігарха Ріната Ахметова “ДТЕК” за спробу монополізувати ринок і заявляв, що впровадження формули “Роттердам+” вигідне лише їй. 

Про це стало відомо під час засідання Вищого антикорупційного суду (ВАКС), на якому Центр протидії корупції оскаржує закриття справи “Роттердам+”. У залі суду зачитали протокол відеозапису інтерв’ю “Радіо Свобода” 2015 року, яке, однак, не було опубліковане. 

В інтерв’ю Вовк каже: “Для того, щоб обслуговувати кредити, вони намагаються шантажувати нас… щоб ми підвищили тариф для ТЕЦ… На нашу думку, обґрунтована вартість (тонни – ред.) вугілля — 800 грн. В балансі зараз розрахована ціна у 1100 грн, що, на нашу думку, є достатнім рівнем для рентабельності. Вони вимагають 1500 грнЦе означає, що вони змушують все населення України платити за свій кредитний портфель”. 

За словами Вовка, кожні 100 грн за тонну вугілля — це 2 млрд грн для “ДТЕК”. Він зазначав, що це відобразиться на цінах як для підприємств, так і для громадян. “Ми вважаємо, що це необґрунтоване зростання (ціни – ред.), яке йде де-факто тільки одній компанії — “ДТЕК”. І покриває їхній кредитний портфель”.

На ще одному відео з того ж інтерв’ю Вовк на дошці детально пояснює, чому формула необґрунтована. Він каже. що “ДТЕК” хоче отримати додаткові 8-14 млрд грн виключно на обслуговування своїх боргів, а не на підвищення зарплат шахтарів, наприклад.

Це означає, що оптова ринкова ціна на електроенергію має зрости на 30% зараз. На нашу думку, це неприпустимо велике зростання тарифів”, — казав тоді Вовк.

Незважаючи на такі висловлювання, пізніше 2015 року Вовк від імені Нацкомісії змінив свою думку і затвердив новий порядок утворення ціни на електроенергію, яка передбачала внесення до неї витрат на перевезення вугілля, яких насправді не існувало.

Нагадаємо, у серпні 2019 року детективи НАБУ повідомили про підозру 6 особам, серед яких ексголова НКРЕКП Дмитро Вовк, гендиректор компанії “ДТЕК мережі” Іван Гелюх та інші.

Розслідування тривало, але 27 серпня 2020 року прокурор САП Віталій Пономаренко ухвалив рішення про закриття справи. Підставою для закриття начебто стала інша експертиза у справі, проведена Службою безпеки України, яка не підтвердила і не спростувала збитки, а прокурор вирішив шо можливості доказування вичерпані та немає складу злочину в діях підозрюваних.

Суддя ВАКС Катерина Широка 24 вересня відмовилася відновлювати справу “Роттердам+” за скаргою Віктора Чумака, за заявою якого свого часу відкрили кримінальну справу. Тепер Чумак добивається скасування рішення Широкої і відновлення справи вже в апеляції. 

Одночасно відновити справу намагається ЦПК, заява якого також послугувала для відкриття кримінального провадження.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Труханов під вартою. Меру Одеси обрали запобіжний захід у справі заводу «Краян»

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності