Екс-голова фонду соцстраху перед звільненням відкрив фірму в Британії та прописав її у власній Лондонській квартирі під мільйон фунтів

За два місяці до звільнення з посади колишній голова правління Фонду соціального страхування України Олег Шевчук зареєстрував у Британії компанію Shevinvest Ltd, яку прописав у власній лондонській квартирі вартістю 765 тис. фунтів.

Відомості про активи колишнього українського чиновника містяться у Британських реєстрах — Companies House та Реєстру нерухомості, повідомляє проект Pep.org.ua Центру протидії корупції.

Другим співзасновником Shevinvest Ltd стала дружина Шевчука Ірина Удовенко.

Компанія була заснована 13 лютого 2017 року, коли Олег Шевчук працював на посаді голови правління Фонду соцстрахування. З Фонду Шевчук звільнився у квітні 2017 року. Електронну декларацію при звільненні не подава, оскільки закон його не зобов’язує.

У Рестрі значиться, що фірма Шевчука та Удовенко займатиметься “іншими, не класифікованими послугами”. Адреса реєстрації компанії співпадає з адресою будинку, у якому, згідно з британським реєстром нерухомого майна, подружжя Шевчука-Удовенко у 2010 році купили квартиру.  

Стартова вартість лондонської квартири колишнього українського чиновника становить більше півмільйона — 765 тис.фунтів.

З сервісу Google Maps можна дізнатися, що цей новозбудований маєток розташований у одному з центральних районів міста — Кемден Таун. Неподалік — Лондонський зоопарк та Рідженс-парк, один з головних королівських парків Лондона.

Олег Шевчук усе життя працює на державних посадах та займається бізнесом. З квітня 2015 до квітня 2017 очолював Фонд соціального страхування, до того був народним депутатом III, VI, VII скликань поспіль. Працював у Федерації роботодавців України, очолював Державний комітет зв’язку та інформатизації України, був керівником Всеукраїнського об’єднання обласних організацій роботодавців у сфері телекомунікацій та інформаційних технологій.

Шевчуку належить кілька компаній зі сфери ІТ та будівництва, зокрема оператор найбільшої оптоволоконної мережі в Україні ТОВ “Атраком”.

Бізнесом займається і дружина колишнього нардепа. Компанії Ірини Удовенко неодноразово виходили на державні закупівлі. Зокрема ПП «Бенефіт» у 2014 році отримало підряд на будівництво телевізійно-передавальної станції у Рівненській області вартістю 4,21 млн грн.

Pep.org.ua — проект Центру протидії корупції — єдиний відкритий реєстр національних публічних діячів PEP. Реєстр містить понад 30 тисяч досьє на українських чиновників, їх родичів, бізнес-партнерів та пов’язаних з ними фірм. Реєстр запрацював на початку 2016 року. Його мета — допомогти українським та іноземним фінансовим установам ідентифікувати серед клієнтів українських політичних осіб (PEP). Такі особи вважаються клієнтами підвищеного ризику і банк має особливо ретельно перевіряти їх фінансові операції. Реєстр рекомендований як джерело для перевірки інформації про PEP Державною службою фінансового моніторингу та Національним банком України, є офіційним постачальником даних про PEP-українців для World Check Thomson Reuters.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Призначений Зеленським суддя КСУ міг вчинити правопорушення, пов’язане з корупцією. Заява до НАЗК від ЦПК
AntAC’s letter to Atlantic Council regarding Akhmetov’s funding
Заява громадськості щодо катастрофічних екологічних наслідків бездіяльності Верховної Ради

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності