Директору фірми, яка видобуває граніт на Вінниччині, загрожує до 8 років позбавлення волі

Запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком до 31 березня 2023 року застосували до директора ТОВ “Будматеріали”. Про це Центру протидії корупції стало відомо з ухвали Вінницького міського суду Вінницької області від 07 лютого 2023 року. За даними сайту Судова влада, йдеться про Анатолія Бондарчука.

Компанія ТОВ “Будматеріали”, відповідно до даних системи Youcontrol, має діючий спецдозвіл №3792 на користування надрами Жорняківського (Шумилівського 1) родовища у Вінницькій області і видобуває там граніт. Також в судових документах згадується, що компанія оплачувала вибухові роботи на Маньківському гранітному кар’єрі у Вінницькій області.

Скрин із сайту https://court.gov.ua/
Скрин із сайту https://court.gov.ua/

За версією досудового слідства, Державна служба геології та надр України з 22.12.2018 року по 15.10.2019 року зупиняла  ТОВ “Будматеріали” дію спецдозволу. Тобто, компанія не мала права видобувати граніт. Але 15.04.2019 року “Будматеріали” підписали договір з ТОВ “Юнігран-Сервіс” на проведення вибухових робіт на Маньківському кар’єрі. В результаті компанія видобула 47 440 м3 граніту. Слідчі провели експертизу 15.09.2022 року. За її результатами, “територія Жорняківського (Шумилівське 1)… набула важких незворотних порушень і не може бути відновлена до початкового стану”. Загальний розмір відшкодування збитків експертиза визначила в 139,7 млн грн. 

Провадження 12021020000000371 від 27.07.2021 року веде слідче управління  ГУ НП у Вінницькій області. Стаття, по якій іде підозрюваний –  ч. 4 ст. 240 КК України (Порушення правил охорони або використання надр, незаконне видобування корисних копалин). Вона передбачає позбавлення волі від 5 до 8 років.

Засновниками ТОВ “Будматеріали”, за даними Єдиного реєстру юросіб є Ігор, Тетяна, Вадим та Ірина Гельо. Ігор Гельо вказаний також бенефіціаром компанії.

Аліна Стрижак


Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Курорт в РФ за $0,57 млрд, який пов’язують із російським ексміністром, купували через власників української фірми. Ця фірма має спецдозвіл Держгеонадр на видобування закарпатських доломітів
Міністерство юстиції повернуло Новинського у пів сотні компаній (спойлер – це добре)
Компанія, яка користується українським стратегічним мідним родовищем, пов’язана з санкційним Новинським. Частина резиденції Онуфрія записана на менеджера-росіянина зі структури цієї фірми

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності