Двоє із трьох топ-кандидатів у Президенти підтримали антикорупційний порядок денний

Сьогодні представники громадських організацій зустрілися із кандидатом у Президенти Юлією Тимошенко. Вона підтримала антикорупційний порядок денний, який запропонували понад 20 громадських організацій.

Тимошенко — друга із трьох топ-кандидатів у Президенти, хто підтримав антикорупційні вимоги громадських організацій. Раніше свою позицію зафіксував Володимир Зеленський. Від Петра Порошенка реакції ще не було.

Звільнення Холодницького, захист НАБУ, перезапуск НАЗК та ліквідація в СБУ департаменту К — антикорупційній вимоги, які підтримала Юлія Тимошенко.

“Ми готові бути вашими  партнерами, тому що ми прагнемо використати вікно можливостей між президентськими і парламентськими виборами і зробити ті кроки, які потрібні країні, щоб позбутись багатьох системних проблем”, — зазначила під час зустрічі з громадськими організаціями кандидатка у Президенти.

Зокрема Тимошенко підтримала першу вимогу про звільнення керівництва антикорупційного прокурора: “Наша фракція може підтримати цей законопроект (про зміну керівництва САП), ініціювати швидший розгляд і новий президент може зробити цей законопроект першочерговим. Такі зобов’язання наша команда може взяти на себе“, — сказала вона.

Відповідаючи на запитання щодо невластивих повноважень Служби безпеки України (СБУ) у сфері боротьби з корупцією та ліквідацію скандального департаменту К, кандидатка зазначила: “Ми за те, щоб СБУ займалось виключно своїми функціями і не лізло в економіку зовсім”.

Тимошенко сказала, що підтримує посилення Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та дослухається до рекомендацій громадських організацій щодо перезапуску Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Більше 20 ключових громадських організацій поставили запитання до кандидатів щодо основних корупційних проблем в країні:

Крім Юлії Тимошенко свою позицію щодо цих запитань уже зафіксували Володимир Зеленський, Анатолій Гриценко, Дмитро Гнап та Андрій Садовий.

Громадські організації закликають решту кандидатів у Президенти також підтримати антикорупційний порядок денний.

***

Хто із кандидатів підтримав антикорупційний порядок денний та які громадські організації долучилися: http://anticoragenda2019.org.ua/

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Рада наблизила Україну до виконання вимог щодо кандидатства в ЄС у протидії відмиванню коштів, проте залишися проблеми
У ВР хочуть зірвати конкурс на директора НАБУ і вчергове намагаються підірвати незалежність керівників антикорупційних органів

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності