Дві поправки з понад двох тисяч: як відбувся перший комітет Ради із реформи СБУ

Учора, 16 червня, відбулося перше засідання безпекового комітету Ради щодо реформи Служби безпеки України. Депутати розглянули всього 2 поправки з понад 2400. Справа в тому, що ряд депутатів подали поправки, підготовлені СБУ. 

Так, раніше ЦПК описав деталі цих поправок та те, хто їх подав. СБУ підготувала спеціальні темники з поправки, які підконтрольні їм депутати з різних фракцій подали буквально під копірку.

Дехто з депутатів, наприклад, Ірина Верещук та Сергій Іонушас з подачі присутніх на засіданні співробітників СБУ почали скандал та затягувати розгляд законопроєкту комітетом. 

СБУ щодо реформи прийшов представляти на комітет перший заступник Голови, керівник скандального департаменту “К” Малюк Василь. Тобто про реформу Служби від СБУ прийшов говорити з депутатами керівник підрозділу, який має бути ліквідований за результатами цієї ж реформи. 

“Це нонсенс, що за реформу Служби до Ради йде говорити людина, чий департамент має бути розпущений. Схоже, що в СБУ хочуть переконати депутатів залишити такий плідний для гаманця департамент. Адже кадровий співробітник СБУ, який там працює з 2001 року, нажився на непогані статки”, – коментує членкиня правління ЦПК Олена Щербан. 

Також на комітеті були присутні представники Міжнародної дорадчої групи щодо реформи СБУ, яка складається представників НАТО, ЄЄ та посольства США. 

Посол НАТО в Україні Олександр Вінніков відзначив позитив у намірах позбавити СБУ слідства, демілітаризувати та забрати можливості втручатися в економічні розслідування. Він також назвав реформу СБУ історичною можливістю для України рухатися вперед та наголосив, що прийняття закону може стати значним кроком до інтеграції з НАТО та ЄС. 

Щоб це сталося власне депутати і СБУ мають банально перестати блокувати реформу. Вона і зараз далеко не ідеальна. Що ще треба змінити аби реформа стала справжньою та наблизила Україну до найкращих практик країн НАТО читайте за посиланнями тут і тут.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Заява ГО: Призначення голови Національної поліції має відбуватися виключно в результаті прозорого конкурсу
Рада наблизила Україну до виконання вимог щодо кандидатства в ЄС у протидії відмиванню коштів, проте залишися проблеми
ЦПК скаржиться на конфлікт інтересів прокурора, який зливав справу Татарова та гуляв на його вечірці

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності