Підтримати

Дружина “слуги народу” засвітилися у розслідуванні щодо відмивання грошей “Олімпійської надії” Януковича

Дружина народного депутата від “Слуги народу” Максима Дирдіна Ірина може бути причетною до відмивання коштів в рамках проєкту часів Януковича щодо проведення в Україні зимових олімпійських ігор. Зокрема, Дирдіна координувала в інтересах родин Сергія та Юлії Льовочкіних скупку земель в районі Боржави на Закарпатті.

Про це свідчить листування, оприлюднене проєктом “Схеми” у розслідуванні про плани будівництва нового курорту на вказаних землях та можливої участі в цьому держави.

Зокрема, в одному з оприлюднених листів від 21 березня 2014 року Дирдіна просила британця Чарльза Трехерна, який, фактично керував сімейним бізнесом Льовочкіних, переказати майже 215 тисяч євро від австрійської компанії Teleferic Holdings на українську фірму “Боржава резорт холдінг”. Окремо в листі зазначалося, що “гроші необхідні для придбання землі”.

А вже через три дні асистентка Трехерна відповіла Дирдиній, що займається вирішенням цього питання.

Водночас, за даними слідства, Teleferic Holdings й “Боржава резорт холдінг” були в ланцюжку компаній, через які виводились державні кошти з проєкту часів  Януковича “Олімпійська надія – 2022”. У подальшому, за ці кошти й були куплені 450 га в районі Боржави. Самі ділянки знаходяться під арештом в рамках кримінальної справи.

Саме ці землі розглядаються нинішньою владою як майданчик для створення всесезонного спортивно-туристичного кластеру “Боржава”, щоб нібито в майбутньому претендувати на проведення зимових Олімпійських ігор.

На час листування Дирдіна була директоркою юридичної фірми “Сі.Ті.Ар.”, яку очолювала до серпня 2019 року. Фірма займалася управлінням компаніями родини Льовочкіних щонайменше з 2015 року і, судячи з декларацій обох нардепів, продовжувала це виконувати й у 2020-му.

Єдиним власником “Сі.Ті.Ар.” на той час був майбутній депутат від проросійської партії “ОПЗЖ” Олександр Пузанов.

Заступником Дирдіної в “Сі.Ті.Ар.” працював її чоловік Максим Дирдін, який, як і Пузанов, у 2019 році здобув депутатський мандат, але під прапорами “Слуги народу”. 

Сама ж Дирдіна після парламентських виборів стала помічницею голови комітету з питань правової політики ВР, нардепа Андрія Костіна. А той, у зворотному напрямку, відрядив свою дружину Ольгу в помічниці Дирдіна.

***
Довідково:

Оприлюднене у розслідуванні “Схем” листування охоплює період із 2014 до 2016 року. Його автентичність була підтверджена фахівцями організації OCCRP, які й поділилися ним із українськими колегами. Частина переписки раніше була висвітлена у розслідуванні Грема Стека, де йшлося про зв’язок Сергія Льовочкіна і американського політтехнолога, ексглави виборчої кампанії Дональда Трампа у 2016 році – Пола Манафорта. У США Манафорт був засуджений за низкою звинувачень до понад 7 років ув’язнення, з яких встиг відсидіти два роки та був помилуваний Трампом одразу після поразки останнього на виборах 2020 року.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Громадські організації закликають Президента заветувати зміни до закону про фінансування партій
ЦПК виграв справу у Портнова у Верховному Суді
Верховна рада збирається поховати перевірку бенефіціарних власників в Україні

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності