Підтримати

АНОНС — “Досить ґвалтувати Конституцію”: активісти роздадуть суддям список негідних кандидатів до Конституційного суду

29 жовтня громадські організації перед Всеукраїнським з’їздом суддів, на якому обиратимуть 3 членів Конституційного Суду (КС), роздадуть список негідних кандидатів на цю посаду. Активісти вимагатимуть від делегатів не підтримувати жодного з цих кандидатів.

Час: 09:00, 29 жовтня.

Адреса: Конгрес-холл готелю “Президент”, м. Київ, вул. Госпітальна, 12.

Громадські організації Фундація DEJURE, Центр Протидії Корупції та ВГО “Автомайдан” проаналізували всіх кандидатів до КС та виявили, що жоден з них не володіє потрібними моральними та професійними якостями, щоб бути суддями такого рівня. А 14 з 16 взагалі недоброчесні. 

Серед таких кандидатів: Олексій Огурцов, фігурант “плівок Вовка”, Вадим Беляневич, який, як член ВРП, покривав суддю Майдану, Єлизавета Євграфова, яка протягом 2012-2014 років змогла витратити на 1,5 млн грн більше, ніж заробила, та інші одіозні особи.

Під час акції відбудеться брифінг, у якому візьмуть участь :

  • Михайло Жернаков, голова правління Фундації DEJURE;
  • Галина Чижик, експертка Центру Протидії Корупції;
  • Катерина Бутко, активістка ВГО “Автомайдан”. 

Експерти пояснять, які небезпеки несе призначення недоброчесних до Конституційного суду і чому чинні кандидати не відповідають критеріям доброчесності. 

Нагадаємо, чому в Конституційному Суді мають бути виключно доброчесні члени. Так, раніше саме судді Конституційного Суду своїми рішеннями дозволили Януковичу узурпувати владу та скасували закон про незаконне збагачення, через що  НАБУ було змушене закрити 65 кримінальних проваджень проти топ-корупціонерів. 

***

Контактна особа: Андрій Чеберяк, a.cheberiak@gmail.com , +380 (96) 287 90 34

Для участі у Всеукраїнському з’їзді суддів, журналістам необхідно обов’язково акредитуватись до 12 години 28 жовтня за телефоном: (044) 2777634 (33) або на e-mail: pressoffice@court.gov.ua

Більше про тих, хто хоче контролювати Конституційний суд за посиланням: https://www.pravda.com.ua/cdn/graphics/2019/hto-hoche-kontroljuvaty-konstytucijnyj-sud/

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вища рада правосуддя проігнорувала застереження міжнародних партнерів: офіційний документ
ВРП відмовилася карати суддів скандального ОАСКу, які визнали націоналізацію Приватбанку незаконною

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності